خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تاثیر مثبت کرونا در کاهش گاز‌های گلخانه‌ای

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 23:41
در کنار تمام آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای از جمله مزیت‌های شیوع کووید ۱۹ بوده است.
كاهش،انرژي،آب،كرونا،ويروس،نقل،سناريوي،هوايي،تغييرات،حمل،شيوع ...

خلاصه خبر

بنابراین لازم است تا مدل سازی جدید سناریوهای جایگزین و چگونگی تأثیر آنها بر اهداف کاهش آب و هوا مورد بررسی قرار گیرد.
براساس تحقیقات گروهی از محققان IIASA، تغییر در برخی الگوهای زندگی مانند سفر و کار می تواند در تغییرات آب و هوایی موثر باشد.
جارمو کیکسترا ، نویسنده اصلی این مقاله براین باوراست که بسیاری از مردم نسبت به تغییرات اعظیم در جوامع، ناشی از همه گیری کووید -۱۹ و تاثیر آن در تغییرات آب و هوایی متعجب هستند اما با توجه به این این تغییرات آب و هوایی ناشی از رعایت برخی نکات در زندگی روزمره است اگر به بعد از اتمام کرونا همچنان به همان شیوه های قدیمی رفتار کنیم مجددا با چالش های در کاهش آلودگی آب و هوا مواجه خواهیم شد.
براساس مطالعات انجام شده با زیاده رویی و رعایت نکردن چگونگی مصرف انرژی در حوزه‌های مختلف بخصوص کسب و کار در انتقال انرژی دچار مشکلاتی خواهیم شد.به کارگیری سیاست‌های که برای بهبود شرایط اقتصادی و کاهش آلودگی‌های آب و هوا سبب شده تا استراتژی‌هایی برای حفظ رویه‌ی کاهشی مصرف انرژی در نظر گرفته شود که بیشتر در خصوص حمل و نقل کاربرد دارد.
مدیر برنامه و انرژی IIASA نتیجه نهایی کار را اینگونه بیان می‌کند که سناریوی" فشار سبز "، که از کار در خانه و کنفرانس از راه دور برای کاهش پرواز‌ها و رفت و آمد پشتیبانی می‌کند، می‌تواند پیامد‌های بسیار مفیدی برای چالش‌های کاهش آب و هوا به همراه داشته باشد.