خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

ضرورت معاینه چشم افراد بالای ۴۰ سال/خطرات تهدید کننده بینایی

مهر | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 22:24
مدیر برنامه ملی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت، گفت: افراد بالای ۴۰ سال، دارای سابقه خانوادگی آب سیاه، سابقه دیابت یا فشار خون بالا، باید سالیانه معاینه چشم شوند.
چشم،بينايي،سلامت،چشمي،سالم،زندگي،محمدي،پيشگيري،اهميت،حفظ،معا ...

خلاصه خبر

وی در خصوص اقدامات لازم برای محافظت از چشم گفت: استفاده از عینک‌های محافظ، حفاظت از چشم در برابر اشعه‌های مضری مانند اشعه فرابنفش خورشید امری ضروری است.
استفاده از عینک‌های آفتابی استاندارد، ساده‌ترین راه برای محافظت از چشمانمان در برابر پرتوهای مضری است که در خارج از خانه با آن روبرو می‌شویم.
مدیر برنامه ملی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم، تمیز کردن مواد آرایشی را با اهمیت دانست و گفت: مراقبت صحیح و پاکسازی درست پس از استفاده از مواد آرایشی، امری ضروری در حفظ سلامت چشم است و می‌تواند از بروز مشکلاتی مانند خشکی چشم و واکنش‌های حساسیتی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: علائم ذکر شده تحت عنوان «سندرم بینایی وابسته به رایانه» یا «خستگی چشم دیجیتالی» نامیده می‌شود.
سلامت چشم خود را در اولویت قرار دهیم و خانواده، دوستان، آشنایان و جامعه را نسبت به اهمیت سلامت چشم و بینایی آگاه کنیم.
هر دو سال یکبار معاینه چشم انجام دهیم.
سپس با ارزیابی دید دور و نزدیک، شماره چشم و معاینه داخل چشمی (به کمک قطره‌های گشاد کننده مردمک)، ارزیابی جامع و کاملی از وضعیت سلامت بینایی به دست می‌آورد تا براساس این اطلاعات، بهترین تصمیم را جهت حفظ سلامت بینایی و چشم اتخاذ کند.