خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

رد پای افسانه‌ها در زندگی واقعی انسان

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 22:06
دبیر ستاد فناوری های نرم از رد پای افسانه ها و وجود واقعی آن ها در زندگی انسان توضیحاتی را ارائه کرد.
خلاق،نوآوري،بوم،رسانه،زيست،انسان،مجازي،افسانه،فناوري،فضاي،ار ...

خلاصه خبر

پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اندیشه ای با زندگی انسان پیوند می خورد که به زبان هنر آید و کلام.
او افزود: همانگونه که می‌دانیم، خط ربط زمین و آسمان، و ملکوت و انسان، پیامبران بوده اند.
این مقدمه نسبتا بلند را آوردم تا بگویم امروز، زیست بوم نوآوری و خلاق، حاصل تغییر زمانه است و البته از ضروریات امروز.
البته خوشبختانه این ضرورت در همه سطوح حکمرانی، نظام و مردم، احساس شده است و می‌شود به راحتی و بدون لکنت درباره اقتصاد خلاق و زیست بوم نوآوری و فناوری و خانه‌های خلاق و نوآوری و ایده و کسب و کار‌های نوین صحبت کرد و همگان نیز، احساس بیگانگی با این مفاهیم و زیرشاخه هایشان هم هرگز نخواهند کرد.
گر چه من همواره و در همه جا، بار‌ها و بار‌ها قدردان تلاش‌ها و کوشش‌های بی دریغ عزیزان رسانه‌ای و فضای مجازی هنرمندان اینفلوئنسر و تریبون داران بوده ام و هستم و خواهم بود، اما همانگونه که چهره کشور با زیست بوم نوآوری و خلاق، به شدت دگرگون شده و ارتقا یافته است، در عرصه رسانه هم می‌باید که این شرایط فراهم باشد.
رسانه و فضای مجازی، زبان زیست بوم نوآوری و خلاق است.
بالاخره تحریم‌های ظالمانه را هم هرقدر بخواهیم خوار و ذلیل بشماریم، باید بپذیریم که در کند و آرام کردن چرخ‌های لوکوموتیو زیست بوم نوآوری و خلاق، تاثیرگذار بوده اند.
او اظهار کرد: دولت مردمی سیزدهم، در همین روز‌های ابتدایی کارش نشان داده که طرفدار تغییر درست و منطقی و اثربخش است.
به همین علت است که به صنایع خلاق و فرهنگی، دارد توجه می‌شود و روزنه‌های خرسندکننده‌ای هم باز شده اند.
افسانه واقعی امروز ما، توانمند شدن ایران در مقابل تحریم‌ها و رفع نیازهایش با اتکا به نیروی داخلی و رسیدن به خودکفایی در بسیاری از عرصه هاست.