خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت آلا چگونه عدالت آموزشی را اجرا می کند؟

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 21:41
دالت آموزشی یکی از ارکان عدالت اجتماعی است در راستای برقراری عدالت آموزشی چندین سال پیش گروهی از دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف دست به اقدامی خیرخواهانه زدند و مجموعه آلا را تاسیس کردند.
آلا،كنكور،دانش،سايت،آموزان،آموزشي،آموزش،دروس،مجموعه،ابريشم،ك ...

خلاصه خبر

در حال حاضر بیش از 7هزار ساعت ویدیو آموزشی در سایت الا منتشر شده که شامل تدریس معلمان نمونه دروس پایه متوسطه اول، متوسطه دوم و کنکور میباشد.
البته در ابتدای شکل گیری و فعالیت سایت آلا از تدریس دبیران مدرسه صنعتی شریف فیلمبرداری میشد و در این سایت با دیگر دانش آموزان به اشتراک گذاشته میشد و در ادامه زمانی که مدیران این مجموعه با استقبال و نظرات مثبت دانش آموزان از سراسر کشور و حتی نقاط دور افتاده باخبر شدند عزم خود را برای حضور پرقدرت در حوزه آموزش دروس بیشتر کردند و با همکاری جمعی از دبیران نمونه و با سابقه در تدریس حرفه ای دروس و همچنین با در اختیار گرفتن استودیوهای مهجز به تخته های هوشمند توانستند سایت آلا را به جامع ترین و مطمئن ترین منبع آموزش در ایران تبدیل کنند و همانطور که گفته شد تا کنون بیش از 7000ساعت ویدیو آموزشی رایگان برای دروس پایه متوسطه اول، متوسطه دوم و کنکور در اختیار دانش آموزان قرار داده اند.
چرا در سایت آلا آموزش دروس رایگان ارائه می شود؟
اگر به تاریخ برگزاری و نفرات برتر کنکورهای برگزار شده در سال های قبل نگاهی بیاندازید و بررسی کنید خواهید دید که در دهه های گذشته به طرز چشم گیری دانش آموزان و داوطلبان ساکن تهران سهم بیشتری در کسب نتایج برتر در کنکور سراسری داشته اند که عوامل مختلفی نظیر تمرکز موسسات کنکوری و همینطور کلاس کنکور حرفه ای در تهران، تمرکز دبیران متخصص در زمینه آموزش کنکور در این شهر و کیفیت بالاتر آموزش دروس در مدارس شهر تهران همگی دست به دست هم داده بودند تا دانش آموزان و داوطلبان کنکور از دیگر شهرهای ایران با توجه به نبود عدالت آموزشی در آن مقاطع زمانی سهم کمتر و امید ضعیف تری نسبت به موفقیت در آزمون کنکور سراسری داشته باشند.
مجموعه آلا پس از اینکه تجارب موفقی در زمینه آموزش دروس به دانش آموزان به دست آورد وظیفه خود دانست که همانند یک مبارز وارد بازار سیاه کنکوری که قرار بود حذف شود و در کمال ناباوری به دو مرحله بودن تغییر داده شد وارد شود و شاهراه کنکوری برای موفقیت دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها بسازد که ماحصل این تصمیم کلاس کنکور راه ابریشم آلاست.