خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

درخشش عشایر در حفاظت از کیان کشور همیشگی است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 21:41
اصفهان- رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عشایر بختیاری مانند نگین انگشتری در حمایت از امام راحل(ره) و نظام جمهوری اسلامی می‌درخشند و در حفاظت از کیان کشور همیشگی بوده است.
عشاير،كشور،سليماني،پهلوي،امام،دوره،ايران،بختياري،دشمن،رژيم،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا سلیمانی عصر پنج شنبه در برنامه معرفی شهید شاخص جامعه عشایر کشور، شهید «اله کرم محمود صالحی» در روستای آورگان شهرستان چادگان در غرب استان اصفهان، اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو دوره متفاوت را شاهد هستیم که یک دوره به قبل از استقرار رژیم منحوس پهلوی و یک دوره هم پیش از سلطنت پهلوی بر می‌گردد که قوای مسلح کشور از عشایر شکل می‌گرفت.
وی افزود: حدود هزار نفر نیروی ثابت در دربار پادشاهان وجود داشت و هرگاه مهاجمی به کشور ما حمله می‌کرد و یا بحث بازپس‌گیری سرزمین‌های ایران مطرح می‌شد، ارتش‌های بزرگ از عشایرِ داوطلب کشور به میدان نبرد می‌رفتند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: درس‌های بسیاری از فداکاری‌ها و مردانگی‌های عشایر وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود، زیرا اولین ضربه به عشایر در دوره قاجار توسط آقامحمدخان قاجار زده شد که با پراکنده کردن عشایر سرزمین‌های بسیاری را از دست داد.