خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

«شهید همدانی»؛ از شهادت در غربت تا بصیرت در قدرت

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 19:30
ششمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.
شهيد،همداني،سوريه،حسين،حاج،مقدس،دفاع،اشاره،انقلاب،تهران،والا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ششمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور سردار سرتیپ فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، علیرضا زاکانی شهردار تهران، منصوری استاندار تهران، حاج محمد کوثری نماینده مردم تهران، سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ و جمعی از فرماندهان دفاع مقدس و مدافعان حرم به برگزار شد.
* ابتکار حاج حسین در سوریه
حسن خارا همرزم شهید حسین همدانی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع) با اشاره به رشادت‌های این شهید والامقام مدافع حرم در ادوار مختلف از جمله دفاع مقدس و سوریه اظهار داشت: آشنایی من با حاج حسین همدانی از دوران دفاع مقدس شروع شد و تا لحظه شهادت ایشان ادامه داشت.
خارا در پایان تاکید کرد: هرچند اوایل آغاز جنگ سوریه، مسئولان سوری تشکیل بسیج یا همان نیروهای وطنی مخالفت می‌کردند اما پس از مدتی این امر یک باقیات الصالحات برای حاج حسین همدانی شد.
وی ضمن اشاره به خاطره‌ای از رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه شهید همدانی ‌ پس از انقلاب از مجاهدت و تلاش بی‌شائبه کوتاهی نکرد، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این شهید والامقام در دوران دفاع مقدس نیز فرمانده و میدان‌دار بود.