خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

حادثه بیروت کار مخالفان مقاومت است/ حزب الله درباره امنیت لبنان کوتاه نمی‌آید

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:53
کارشناس تحولات غرب آسیا، هدف از تیراندازی به سمت تظاهرات کنندگان لبنانی را تحریک نیروهای مقاومت دانست و معتقد است که حزب الله درباره امنیت لبنان کوتاه نخواهد آمد.
لبنان،تيراندازي،تظاهرات،حزب،الله،بيروت،آشوب،مقاومت،آسيا،غرب، ...

خلاصه خبر

« احمد دستمال چیان» در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم با اشاره به تیراندازی امروز افراد ناشناس به سمت تظاهرات مسالمت آمیز لبنانی‌ها در بیروت گفت: لبنان مدتی است که آشوب زده است.
آنها همراه با قدرت‌های خارجی به ویژه کشورهایی که در غرب آسیا تاثیرگذار هستند، مثل اروپایی‌ها نمی‌خواهند لبنان آرام باشد.
وی با اشاره به اینکه « این طیف، به دنبال آن است که دولت بیروت قوی و با ثبات نباشد تا نتواند خدمت رسانی کند» افزود: این توطئه‌ای بود که علیه لبنان اجرا شد و هدفش هم از پای در آوردن مردم و فاصله انداختن میان آنان و مقاومت بود اما با طرح « انتقال نفت به لبنان» که از سوی سید «حسن نصرالله » به صورت هوشمندانه اجرایی شد، این توطئه شکست خورد و تحریم انرژی از بین رفت و مردم لبنان یک نفس راحت کشیدند.
این آشوب آفرینی به نفع مردم و مقاومت لبنان نیست و این در حالی است که حزب الله هیچگاه درباره امنیت لبنان کوتاه نیامده و هرجا که لازم باشد مداخله جدی و مستقیم می‌کند.