خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

۹۰ نفر از دانش آموران المپیاد‌های علمی کشور دانشگاه شریف را انتخاب کردند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:41
معاون آموزشی دانشگاه شریف گفت: ۹۰ نفر از دانش آموران المپیاد‌های علمی کشور در کنکور ۱۴۰۰ به انتخاب دانشگاه شریف اقدام کردند.
دانشگاه،شريف،دكتر،ادامه،برنامه،دانشجويان،آموزشي،ورودي،استاد، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه جشن ورودی‌های ۱۴۰۰ به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شریف امروز به صورت مجازی برگزار شد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: هر ساله بیش از ۹۰ نفر اول رتبه‌های برتر کنکور دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می‌کنند و خوشحالیم که امسال نیز تعداد ۹۰ نفر از دانش آموران المپیاد‌های علمی کشور دانشگاه شریف را برای ادامه تحصل برگزیدند.
معاون آموزشی دانشگاه در ادامه به طرح استاد ورودی برای دانشجویان مقطع اشاره کرد و گفت: به کمک اساتید شما در درس‌ها و آشنایی با دانشگاه و رشته تحصیلی خود حمایت خواهید شد.
وی افزود: دانشگاه شریف دارای فرهنگ غنی و سر شاری است.
وی افزود: چند سالی است که طرح همیار و استاد ورودی را در دانشگاه داریم که امسال به تاکید بیشتر ادامه دارد، در طرح همیار هر ۱۰ دانشجو ورودی جدید با یک دانشجوی سال بالایی لینک می‌شود و اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی دریافت می‌کند و همچنین هر ۲۰ دانشجو ورودی جدید با یک استاد جوان و فعال همراه می‌شوند و هر گونه مشاوره و حمایت مورد نیاز را خواهند گرفت.
در ادامه برنامه نشست صمیمی با حضور دکتر خلج استاد دانشکده مهندسی برق و دکتر فیض بخش استاد دانشکده مدیریت برگزار شد.
دکتر فتوحی گفت: دانشگاه صنعتی شریف از سال ۱۳۴۵ از حیث علمی یک دانشگاه سرآمد و پر آوازه بوده است و از اعتبار بالایی در خارج و داخل کشور برخوردار است وامروز بیش از همیشه نگاه مردم برای حل مسایل و مشکلات جامعه به این دانشگاه است.
رییس دانشگاه خطاب به اولیای دانشجویان نیز افزود: با همان حساسیت قبل نظارت و حمایت خود را از فرزندانتان داشته باشید و مراقب تلاش و تمرکز فرزندانتان باشید.
درادامه برنامه حجت السلام طباطبایی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه شریف نیز با پخش ویدیوئی ورود دانشجویان جدید را به دانشگاه شریف تبریک گفت و افزود: دانشگاه شریف این افتخار را دارد که ۱۹۰ شهید برای این کشور و انقلاب تقدیم نموده است.