خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

احتمال تغییر اساسی در نتایج شمارش آرای عراق

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:30
«عماد جمیل» از اعضای کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق تاکید کرد که به احتمال زیاد نتایج آرای انتخابات زودهنگام پارلمانی تغییر اساسی و گسترده کند.
احتمال تغییر اساسی در نتایج شمارش آرای عراق

خلاصه خبر

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق پیشتر اعلام کرد که کار شمارش دستی آرا در حضور ناظران بین‌المللی، نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی و اهالی رسانه انجام می‌شود.
«عبدالامیر التعیبان» عضو برجسته ائتلاف «الفتح» و نماینده پیشین پارلمان در توئیتی روز چهارشنبه نوشت که نباید اجازه داد، امارات، نتایج انتخابات عراق را دستکاری کند.
وی گفته است که از «کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق می خواهد به شمارش دستی آرا روی بیاورد تا عدالت در نتایج انتخابات، رعایت و جلوی امارات متحده عربی برای دستکاری آرا گرفته شود.»
آخرین نتیجه شمارش آرا انتخابات عراق روز گذشته اعلام شد و با وجود گذشت ساعت های طولانی، نتیجه جدیدی از چینش کرسی های پارلمان منتشر نشده و به بیرون درز نکرده است.
نتایج شمارش آرای انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق در مجموع نشان می دهد که جریان های شیعی و مقاومت بیشترین آرا را کسب کرده اند.