خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

درخواست الکاظمی از کمیساریای عالی انتخابات برای رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:30
مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، هر نهاد یا شخصیتی حق شکایت و اعتراض دارد، از کمیساریای عالی انتخابات این کشور خواست با جدیت و شفافیت به این شکایت‌ها و اعتراض‌ها رسیدگی کند.
انتخابات،عراق،نتايج،دولت،همكاري،ادامه،كميسارياي،آتي،قانوني،ت ...

خلاصه خبر

الکاظمی در ادامه افزود: «در انتخابات شرکت نکردیم تا به آن سلامت، اعتبار و اعتماد دهیم و آن را از هرگونه فشار سیاسی احتمالی دور نگه داریم، انتخابات هسته و روح دموکراسی است و ملت عراق با همراهی خود با جشن انتخابات نشان دادند که ملتی هستند که به آینده خود توجه دارند و مخالف بازگشت به عقب به زمان دیکتاتوری و یک رایی هستند و برای ایجاد آینده‌ای روشن برای نسل‌های آینده تلاش می‌کنند.»
کاظمی: انتخابات بازنده‌ای ندارد
معترضان به نتایج انتخابات از راههای قانونی پیگیر شکایت خود باشند
وی سپس نسبت به هرگونه تلاش برای خروج از چارچوب قانونی در تعامل با نتایج انتخابات هشدار داد.
الکاظمی از همه فراکسیون های پیروز در صحنه انتخابات خواست با یکدیگر برای تشکیل دولت آتی همکاری کنند و اشاره کرد که دولت عراق تا آن زمان با تمام قوی و ظرفیت به مسئولیت خود و خدمت رسانی به ملت بزرگوار عراق ادامه می دهد.
این انتخابات به صورت الکترونیک و مکتوب برگزار شد ولی از همان ابتدای اعلام نتایج نامزدها و احزاب زیادی به این نتایج اعتراض کردند.