خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سیاست کلی نظام، انتقال آب دریای عمان به کویر مرکزی ایران است

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:12
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست کلی نظام انتقال آب دریای عمان به استانهای مستقر در کویر مرکزی ایران است.
يزد،استان،آب،خصوصي،انتقال،پروژه،مجلس،رئيس،دولت،عمان،استاندار ...

خلاصه خبر

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هر کسی دغدغه برای آینده استان یزد دارد دغدغه اش با انتقال آب به استان حل می شود گفت: ما الان سرمایه گذاران بسیار توانمندی داریم که به دلیل کمبود منابع آبی یا نمی توانند در استان فعالیت داشته باشند و یا اینکه مجبور هستند فعالیت خود را کاهش دهند.
جوکار با تاکید بر اینکه مسئله و مشکل اصلی استان یزد آب است تصریح کرد: مقام معظم رهبری هم مسئله اصلی استان را آب دانستند و ما باید این حق استان را تامین و مشکل اصلی مردم را برطرف کنیم.
وی افزود: خداوند نعمت های بی شماری به ما داده و شکرانه این نعمت خدمت به مردم است؛ اولویت این خدمت آبرسانی به استان برای شکوفایی اقتصاد در سایه خلاقیت و ابتکار عمل مردم استان یزد و با توکل به خداگام های بزرگی برداشتند و در طول تاریخ و در زمان گذشته برخی از استانها حقوق مردم استان یزد را پایمال کردند ولی امروز شاهد آن هستیم که این مردمان با حمیات خیرین نامدار و سرمایه گذاری کارآفرینان توانستند افتخارات عظیمی را برای استان ثبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: توقع و انتظار این است که با همین روند، سرعت بیشتر و همت مضاعف تری این مسیر دنبال شود تا زمینه توسعه هرچه بیشتر استان به وجود آید.
استاندار یزد گفت: نگاه بخش کارآفرینی، صنعتی و تولیدی استان یزد صرفا اقتصادی نبوده بلکه جنس کارآفرینی، کارآفرینی اجتماعی با رویکرد مسئولیت اجتماعی و توجه به حقوق و خدمت مردم بوده است.
استاندار یزد افزود: می تواند یک کنسرسیوم قوی توسط بخش خصوصی تشکیل شود و در یک زمان بندی کاملا مشخص اقدام به اجرای این طرح مهم برای استان یزد کند.