سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آمادگی کامل مرزهای خراسان جنوبی برای انجام مبادلات تجاری با افغانستان

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:54
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: استان برای انجام مبادلات مرزی با کشور افغانستان آمادگی لازم را دارد.
مرزي،افغانستان،استان،كشور،شرايط،اشاره،اقتصادي،ملانوري،مبادلا ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: استان برای انجام مبادلات مرزی با کشور افغانستان آمادگی لازم را دارد.
حمید ملانوری، امروز پنج شنبه ۲۲ مهر در نشست جمعی از تجار و فعالان اقتصادی کشور افغانستان، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه مبادلات مرزی با کشور همسایه خاطرنشان کرد: در هر سطحی که تجار و فعالان اقتصادی کشور افغانستان آمادگی انجام مبادلات مرزی را داشته باشند، ما نیز مهیای همراهی هستیم.
مستقر بوده، آماده ارائه خدمات هستند.
ملانوری ادامه داد: در همین شرایط، با توجه به مطالبه مردم کلاته نظرخان، بازگشایی بازارچه یزدان و آغاز خرده فروشی از این معبر رقم خورد و شرایط برای توسعه خدمات در این معبر فراهم است که البته در آن سوی مرز هم باید زمینه لازم فراهم شود.
وی مجدداً بر آمادگی استان تأکید کرد و گفت: ما حاضریم تا زمان آماده شدن شرایط در آن سوی مرز، فضا و تجهیزات لازم را برای استقرار گمرکات افغانستان در داخل مجموعه‌های مرزی خود در اختیار شما قرار دهیم تا هر چه زودتر رونق به بازارچه ها برگردد.
گفتنی است؛ این نشست در راستای توسعه روابط و همکاری های اقتصادی و تجاری استان با کشور افغانستان به ویژه ولایت فراه و نیز جذب سرمایه گذاران افغان انجام شد.