خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بازداشت موقت به قدر ضرورت صادر شود / برخورد با بسترهای فسادزا

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:54
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران قضایی باید با بسترهای فسادزا در جامعه برخورد کنند، گفت: بازداشت موقت باید به قدر ضرورت صادر شود و همکاران قضایی باید به این نکته توجه لازم را داشته باشند.
قضايي،نظارت،استان،جنوبي،دادگستري،خراسان،بحث،وظايف،رسيدگي،مدي ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، وی افزود: در هفته‌های آینده نظافت هوشمند در دستورکار قرار می‌گیرد و کارمندانی در مجتمع‌های قضایی اجازه ورود دارند که هر دو دز واکسن را زده باشند و کسانی که امتناع کرده باشند حضور فیزیکی آنان در مجتمع‌های قضایی ممنوع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث سیاست‌های قوه قضاییه و پیگیری آن در استان از روسای دادگستری‌ها درخواست می شود این سیاست‌ها را در اولویت قرار دهند زیرا در سند تحول قوه قضاییه نیز این سیاست‌ها تبیین و در دستور کار است و باید در دستورکار هر روزه باشد و نباید مغفول بماند.
وی با اشاره به اینکه نظارت بر نحوه رفتار کارمندان و قضات با مردم باید مدنظر باشد چراکه این امر یکی از گلایه‌های مردم است، افزود: خوشبختانه با نظارت‌های انجام شده وضعیت برخوردار و حسن رفتار با ارباب رجوع بسیار خوب بوده است اما باز هم گلایه‌هایی وجود دارد که باید مدنظر باشد.
حمیدی با تاکید بر اینکه لزوم رسیدگی به پرونده‌های معوق در دستور کار باشد اظهار کرد: ما نباید پرونده معوقی در استان داشته باشیم؛ اکنون دادرسی الکترونیک ظرفیتی است که امروز در اختیار ما قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه امروز بیش از ۶۰ سامانه الکترونیکی در اختیار دستگاه قضایی است که باید در بحث دادرسی الکترونیک از آن استفاده کنیم، تصریح کرد: باید رسیدگی به زندانیان و مدیریت زندان را مدنظر قرار دهیم.
عباس اسماعیلی، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: در شش ماهه سال جاری از ۸۰ هزار و ۳۵۹ فقره پرونده که به محاکم، دادسرا و دادگاه های تجدیدنظر استان وارد شده است تعداد ۵۷ هزار پرونده مختومه شده است.