خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

وزیر بهداشت: ایران در دو ماه اخیر سریع‌ترین ‌واکسیناسیون را در جهان داشت/ 69 میلیون دُز واکسن تاکنون تز‌ریق کرده‌ایم / به تمامی تعهدات ‌پایبند‌یم

تسنیم | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:53
گروه استان‌ها ـ وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران در دو ماه اخیر سریع‌ترین ‌واکسیناسیون را جهان داشت، گفت: تاکنون 69 میلیون دُز واکسن ‌تز‌ریق کرده‌ایم‌.
كشور،خيرين،منطقه،فارس،ايران،جنوب،بهداشت،حوزه،توليد،سلامت،واك ...

خلاصه خبر

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در واکسیناسیون عمومی علیه کرونا، تا تیرماه 5 میلیون دُز واکسن در کشور تزریق شده بود اما امروز بیش از 69 میلیون دُز واکسن کرونا تزریق شده است.
در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات یعنی 8 میلیون و 200 هزار دُز واکسن کرونا در ایران تزریق شد که ناشی از مشارکت جدی مردم در واکسیناسیون بود.
‌عین‌اللهی گفت: در جنوب فارس، قدرت مردم در توسعه زیرساخت ها به ویژه در حوزه سلامت به خوبی قابل مشاهده است و باید به این افتخار کنید.
مثلا اگر دانشکده بهداشت در اوز راه اندازی شده دیگر نیازی به راه اندازی این دانشکده در سایر شهرستانهای اطراف نیست و یا اگر گراش در حوزه پزشکی هسته ای، درمان سرطان و امکانات رادیوتراپی، سرآمد است، باید آن را تقویت کنیم اما در مجموع معتقدیم که آموزش، بهداشت و درمان باید در منطقه جنوب فارس، تقویت شود.
‌عین اللهی تاکید کرد: عدالت در حوزه سلامت یعنی در مناطق مختلف، مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، دسترسی داشته باشند.
خدمات و تلاش های خیرین سلامت، در تاریخ کشور ماندگار شده و خواهد شد.
وزیر بهداشت گفت: منطقه جنوب فارس قطعا یک منطقه آموزشی و دانشگاهی است که پتانسیل های فراوانی برای رشد و توسعه دارد.
‌عین اللهی تاکید کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی و تسهیلات رفت و آمد از طریق فرودگاه لارستان و ارتباطات بسیار خوب این منطقه با کشورهای خلیج فارس، توریسم سلامت باید با برنامه ریزی مشخص توسعه پیدا کند.
درهای کشور ما برای تحصیل و درمان خارجی ها به روی همه باز است.
وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: به تمامی تعهدات گذشته وزارت بهداشت پایبند هستیم.