خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

مهمترین اولویت برنامه‌های هفته اراک "معرفی هویت و فرهنگ" است

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:53
گروه استان‌ها- رئیس شورای شهر اراک گفت: مهمترین اولویت برنامه‌های هفته اراک "معرفی هویت و فرهنگ" است.
اراك،شهر،فرهنگي،استان،عنوان،شهري،روز،اجتماعي،هويت،فرهنگ،اشار ...

خلاصه خبر

وی افزود: خاطره‌های جمعی، المان‌ها، مکان‌های تاریخی، محیط طبیعی، بافت شهری، کیفیت شهری و زندگی انسان در تشکیل هویت شهری نقش دارند و در مباحث علوم انسانی مقوله فرهنگ بسیار پیچیده و شناخت عناصر فرهنگی یک شهر موضوع بسیار مهمی است.
رئیس شورای شهر اراک ادامه داد: سنن و آداب و رسوم، هنجارهای میان گروه بزرگی از افراد و غیره تحت عنوان فرهنگ شهری است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود که باید در حفظ هویت گذشته خود تلاش کنیم.
امروز موضوع فرهنگ در شهر جایگاه خود را از دست داده است
جعفرپور تصریح کرد: اراک مهد عالمان و بزرگان بسیاری است و امروز هم شاهد حضور نخبگان بزرگ در حوزه علمی هستیم به طوری که امسال 2 نفر در کنکور سراسری حائز رتبه 3 و 5 کنکور شدند که برای استان افتخار بزرگی است هرچند امروز موضوع فرهنگ در شهر جایگاه خود را از دست داده و باگسترش شهرنشینی خلاهایی در حوزه فرهنگی و پیوند اجتماعی در اراک وجود دارد.
جعفرپور با اشاره به هفته فرهنگی اراک گفت: روز نخست با عنوان اراک مهد فرهنگ، علم، هنر و آموزش، روز دوم با عنوان اراک، شهر شهیدان و امیران، روز سوم با عنوان پایگاه نخستین گام‌های انقلاب، روز چهارم با عنوان اراک، شهر عالمان و مهد فرزانگان، روز پنجم با عنوان اراک، خاستگاه پهلوانان و قهرمانان و روز ششم با عنوان اراک، شاهکار معماری نوین ایران و روز هفتم با عنوان اراک، خاستگاه صنعت نامگذاری شده است.