خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

از کاهش مرگ و میر‌های کرونایی با کمک شرکت‌های فناور تا GMO ابزاری کاربردی برای رفع آلودگی های محیط زیست

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:41
فناوری و فضا در هفته‌ای که گذشت با اخبار متعددی همراه بود که در این بسته خبری به آنها اشاره می‌کنیم.
فضا،فناوري،حوزه،استاندارد،دانش،خبرنگاران،جوان،گزارش،بنيان،با ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حوزه فناوری و فضا در هفته‌ای که گذشت با اخبار متعددی مانند« کاهش مرگ و میر‌های کرونایی با کمک شرکت‌های فناور»، « تفکیک جنسیتی در حوزه فضا وجود ندارد»، « وظیفه اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان است»، « پایه اصلی نوآوری استاندارد سازی شرکت‌های دانش بنیان است»، « بی بهره بودن ۸۰ درصد مردم دنیا از داشتن آسمان تاریک»، « GMO ابزاری کاربردی برای رفع آلودگی های محیط زیست»، « اهمیت ترویج علم در حوزه نجوم و فضا»، « تهدید امنیت غذایی ناشی از شیوع کرونا»، « نانوزیست‌ذراتی که به بهبود سرطان حنجره کمک می‌کند»، «هموار شدن مسیر برای ورود بازی‌های ایرانی به بازار‌های جهانی» همراه بود.
کاهش مرگ و میر‌های کرونایی با کمک شرکت‌های فناور
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اختیاری، رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس شورای اسلامی در نوزدهمین اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس اظهار کرد: پارک فناوری پردیس یکی از افتخارات صنعت علم و فناوری کشور است که دستاورد‌های ملی زیادی داشته اند.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت هفته ملی استاندارد دومین همایش تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان با هدف معرفی استاندارد‌های تخصصی ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف فناوری و ترویج نقش استاندارد سازی با حضور ملکی فر معاون توسعه صندق نوآوری ایران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، به مناسبت هفته ملی استاندارد دومین همایش تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان با هدف معرفی استاندارد‌های تخصصی ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف فناوری و ترویج نقش استاندارد سازی با حضور برگزار شد.
اهمیت ترویج علم در حوزه نجوم و فضا
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، هفته جهانی فضا که توسط سازمان ملل متحد از ۱۲مهر ماه تا ۱۸ مهر نام گذاری شده است در صفحه سازمان فضایی به صورت آنلاین برگزار می‌شود که امشب ۱۶ مهر با حضور علی وکیلی مدیر پارک‌های علم و اکتشاف هوش‌های خلاق نجوم و فضا با موضوع زنان در فضا در حال برگزاری است.
وکیلی مدیر پارک‌های علم و اکتشاف هوش‌های خلاق با اشاره به نقش موزه‌ها و پارک‌های علوم فضایی در ترویج علم اظهار کرد: موضوع ترویج علم در حوزه نجوم و فضا به قدری اهمیت پیدا کرده است که سازمان فضای ایران امسال هم اهمیت ویژه‌ای به علوم فضایی داده است.
بنابراین، نانوذرات مشتق از غشای سلولی به‌عنوان ماده‌ای که در برهم‌کنش‌های سلول-سلول نقش مهمی دارد، یک موضوع داغ تحقیقاتی است.
در حالی که مطالعات زیادی در مورد تجزیه و تحلیل ویژگی‌های نانوذرات مشتق از غشای سلولی انجام شده است، مطالعات کمی رابطه بین سلول‌ها و نانوذرات مشتق شده از غشای سلولی را نشان داده است.