خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

از واکسیناسیون ۵۶ درصدی دانش‌آموزان خراسان جنوبی تا معضل کمبود نیروی آموزشی

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:31
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشکل چندین ساله کمبود معلم در استان، گفت: بیش از ۵۶ درصد دانش‌آموزان استان دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.
پرورش،آموزش،معلم،استان،جنوبي،خراسان،كمبود،دانش،نفر،حضوري،مدي ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشکل چندین ساله کمبود معلم در استان، گفت: بیش از ۵۶ درصد دانش‌آموزان استان دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در خصوص حضوری و یا غیر حضوری بودن کلاس‌ها، تابع دستورالمعل‌های وزارت و ستاد مبارزه با کرونا در دو سطح ملی و استانی است، بیان کرد: در مدارس شهری نیز دانش آموزان پایه‌های اول و دوم حد اقل یک روز در مدارس به منظور رفع اشکال و آشنایی با محیط مدرسه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی حاضر می‌شوند.
نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، کمبود نیروی انسانی را یکی از چالش‌های مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: بهدلیل مشکل کمبود معلم راه‌های جایگزینی از قبیل جذب ۲۸۷ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان، استخدام پیمانی ۲۱۹ نفر از طریق ماده ۲۸، ۵۹ سرباز معلم و ۶۵ پیشکسوت انجام شده است.
عدم تناسب استخدامی با جمعیت بازنشسته و طی مسیر رفع کمبود معلم
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به افزایش ۱۶۲ نفری استخدامی پیمانی ماده ۲۸ در سال جاری و پس از رایزنی‌های فراوان با وزارت، بیان کرد: در حال حاضر سهمیه استخدام پیمانی ماده ۲۸ استان ۳۷۰ نفر است.