خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

دادستان دیوان محاسبات: 2300 میلیارد ریال برای ممانعت از بروز تخلفات سایبری به ناجا اختصاص یافت

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:30
گروه استان‌ها- دادستان دیوان محاسبات با بیان اینکه اختصاص 2 درصد از تراکنش‌های بانکی به ناجا در راستای جلوگیری از تخلفات سایبری محقق نشد گفت: 2300 میلیارد ریال برای ممانعت از بروز تخلفات سایبری به ناجا اختصاص یافت.
ديوان،محاسبات،كشور،رويكرد،بودجه،دنبال،سامانه،تخلفات،درصدي،شا ...

خلاصه خبر

65 درصد از منابع حقوق دولتی باید به توسعه معادن برگردد
دادستان دیوان محاسبات با اشاره به فعالیت دیوان گفت: رویکرد دیوان محاسبات یک رویکرد تعاملی است و تشکیل پرونده را افتخار یا هنر نمی‌داند بلکه به دنبال حل موضوعات و مشکلات در سایه تعامل و هم افزایی است بنابراین به جای دنبال مچ گیری و پرونده‌سازی به دنبال تعامل و هم‌افزایی برای حل مشکلات است با این حال رویکرد دیوان محاسبات کاهش تخلفات و تشکیل پرونده برای متخلفان است که از همه ظرفیت‌های خود با تاکید بر رویکرد تعاملی استفاده می‌کند.
وی افزود: دیوان محاسبات از هرگونه پیشنهاد و نقطه نظر استقبال می‌کند و کاهش تخلفات در بدنه اجرایی کشور و فعالیت قانونمند و درست دستگاه‌های دولتی را عامل تقویت اعتماد عمومی در بین مردم می‌داند زیرا اعتماد عمومی درصورتی افزایش می‌یابد که شاهد شفاف سازی و انضباط مالی بدنه حاکمیتی در کشور و امانت‌داری مدیران در سطح کشور باشیم با این حال، مجلس هم نگاه مثبتی به فعالیت دیوان محاسبات با رویکرد تقویت نظارتی نسبت به موضوع بودجه دارد به طوری که تفریغ بودجه در سال 99 حدود 2 ماه زودتر از موعد مقرر ارائه شد که در تنظیم بودجه امسال تاثیرات مطلوبی به دنبال داشت.