خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آموزش یک میلیون قرآن‌آموز در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم»

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:13
مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در نظر داریم آموزش یک میلیون نفر را در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» محقق سازیم.
قرآن،طرح،ملي،روخواني،آموزش،رضوي،تماس،اسلامي،عنوان،اعتاب،ميري ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان رضوی مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در نظر داریم آموزش یک میلیون نفر را در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» محقق سازیم.
وی با اشاره به اهمیت روخوانی قرآن تأکید کرد: اعتاب مقدسه در واقع مأمنی هستند که مردم در آنجا به تلاوت قرآن و ادعیه می‌پردازند و از همین رو این مکان‌های متبرک از دیرباز نقش مهمی در پایداری اعتقادات و به تبع خواندن قرآن و ادعیه داشته‌اند.
میریان تصریح کرد: اعتاب مقدسه حضرت عبدالعظیم، حضرت شاه‌چراغ، حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران، سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی بقاع و امام‌زاده‌ها و دو مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی در این طرح ملی مشارکت و همکاری دارند.
وی عنوان کرد: گواهینامه صادر شده برای این قرآن‌آموزان به امضای سه مرجع معتبر می‌رسد که رئیس کارگروه فرهنگی قرآنی اعتاب مقدسه ایران اسلامی، مدیرکل آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی از آن جمله هستند.