خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

شورای شهر تلاش دارد که هفته اراک هفته‌ای مردمی شود

مهر | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 17:12
اراک-رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک گفت: شورای شهر تلاش دارد که هفته اراک، هفته‌ای مردمی شود و با حمایت دستگاه‌های دولتی، مردم خودشان برنامه‌های این هفته را برگزار کنند.
اراك،شهر،هفته،فرهنگي،شوراي،القضاتي،تعلق،اميركبير،متأسفانه،فا ...

خلاصه خبر

طرح جامع شهری اراک اساساً آسیب زا و همراه با فقدان رضایت شهروندی است و شهر منهای انسان به معنی شهر فاقد روح است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک با ابراز ناراحتی از وضعیت آلودگی هوای اراک و شازند، عنوان کرد: امیدواریم این معضل با یک برنامه ریزی درست به نتیجه برسد.
عین القضاتی عنوان کرد: متأسفانه در اراک نیازهای خرد و ناچیز مردم اعم از آسفالت، جدول گذاری و … به خوبی پاسخ داده نشده و هنوز زیر صفر هستیم، براساس این طرح اراک به ۵۵ محله با محوریت مساجد تقسیم شده است و کار را دنبال خواهیم کرد.
این عضو شورای شهر در پایان بیان کرد: اراک شهرک‌هایی دارد که فاقد مسجد، حسینیه، فضای سبز مناسب، مرکز خرید و… هستند و مسلماً در چنین شرایطی جوانان و نوجوانان تعلق خاطری به شهر نخواهد داشت، فرزندان ما زیرگذر و روگذر برای تفریح نمی‌خواهند، البته منکر اهمیت اقدامات عمرانی نیستیم، اما باید حوزه‌های فرهنگی را توسعه دهیم و با تناسب بین رشد کالبدی و مباحث فرهنگی، تعلق خاطر شهری را ارتقا بخشیم.