خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

معاون ‌رئیس‌ جمهور در شیراز: استخدام و بیمه ورزشکاران و استادکاران هنرمند در اولویت دولت قرار گرفت

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:53
گروه استان‌ها ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از اختصاص بودجه 30 میلیارد تومانی به پروژه‌های ورزشی استان فارس در سفر ریاست جمهور خبر داد و گفت: استخدام و بیمه ورزشکاران و استادکاران هنرمند در اولویت دولت قرار گرفت.
ورزشكاران،مشكلات،بانوان،دولت،قرار،خزعلي،ورزش،بيمه،ورزشي،توما ...

خلاصه خبر

وی یادآور شد: از مبلغ 30 میلیارد تومان 10 میلیارد تومان از وزارت نیرو برای مجموعه ورزشی حجاب و 10 میلیارد تومان هم از وزارت نفت برای پارک بانوان در نظر گرفته شده است تا بتوانیم هم ورزش همگانی و هم ورزش قهرمانی در قسمت بانوان را فعال‌تر کنیم‌.
وی ساماندهی اشتغال بانوان را در دولت سیزدهم را مهم توصیف کرد و افزود: مسئولان در شهرستان‌ها باید نسبت به بیمه استادکاران هنرمند و همچنین موضوع وضعیت شغلی ورزشکاران مدال‌آور ار پیگیری کنند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور افزود: زنان سرپرست خانوار به دلیل اینکه در شرایط کنونی و در مقایسه با بانوانی که از وجود سرپرست خانواده برخوردارند با مشکلات بیشتری روبه‌رو هستند در اولویت بیمه و اشتغال قرار دارند.
مدیرکل ورزش وجوانان استان فارس با بیان اینکه امروزه ورزشکاران زن در عرصه‌های بین‌المللی در کشور 8 تا 10 درصد تیم‌های ملی به خود اختصاص داده‌اند نیز گفت: در مسابقات گذشته بین‌المللی 14 مدال جهانی، 7مدال آسیایی و 6 مدال بین‌المللی را ورزشکاران زن استان فارسی به خود اختصاص داده‌اند.