خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

هوشمندسازی و کنترل ترافیک جاده‌ای؛ طرحی موثر در ارتقای ایمنی و کاهش تصادفات آذربایجان‌غربی

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:53
گروه استان‌ها- در سال‌های اخیر با هوشمندسازی و کنترل ترافیکی در استان شاهد کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای هستیم.
استان،تصادفات،راهداري،اروميه،انتظامي،كاهش،پاسگاه،تلفات،حمل،ن ...

خلاصه خبر

‌اکنون پاسگاه ارومیه به تبریز به مساحت یک هزار و 300 متر مربع با 462 مترمربع زیربنا در دو طبقه، پاسگاه ارومیه به سلماس مساحت یک هزار و 300 مترمربع با 462 متر مربع با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و 450 میلیون تومان، پاسگاه شاهین‌دژ به تکاب با مساحتی بالغ بر چهار هزار متر مربع و 573 متر مربع زیربنا در یک طبقه در استان احداث شده است‌.
‌اداره‌کل راهداری آذربایجان‌غربی علاوه بر این سه‌ پاسگاه، قصد اجرای قرارگاه مرکزی پلیس‌راه در محور ارومیه به سلماس دارد که این قرارگاه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
بنابراین با راه‌اندازی پاسگاه‌های ارومیه به تبریز، پیرانشهر، شاهین‌دژ به تکاب، چایپاره به چالدران خدمات‌دهی به مردم استان افزایش یافته است.
‌وی تصریح کرد: همچنین در طول سه سال اخیر با تدبیر و پیگیری‌ فرمانده انتظامی استان، و همکاری سایر مدیران کل و مسئولان نیز نسبت به راه‌اندازی پاسگاه‌های پلیس‌راه سلماس و پلیس‌راه بوکان میاندوآب و ایستگا‌‌های پلیس‌راه شهرستان مهاباد، اشنویه و چالدران خدمات شایانی در زمینه کاهش تصادفات و تلفات شده است.
تلفات و تصادفات جاده‌ای 15 درصد کاهش داشته است
‌وی با بیان اینکه تلفات جاده‌ای و تصادفات در استان 15 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما در جهت تلفات، کاهش تصادفات در جاده‌های استان تعامل بین‌ دستگاه‌های ذیربط در طول چند سال گذشته بود.