خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

رئیس کل بانک مرکزی خواستار تسریع در پرداخت وام صندوق بین‌المللی پول شد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:41
رئیس کل بانک مرکزی، ارسال هر چه سریع تر پرونده ایران به هیئت مدیره صندوق بین‌المللی پول برای تصویب پرداخت وام را خواستار شد.
صندوق،پول،مركزي،بانك،المللي،اقتصادي،عضو،كمك،رئيس،كرونا،تجربي ...

خلاصه خبر

در جلسه مجازی با مدیر منطقه‌ای خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول؛
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مجازی با مدیر منطقه‌ای خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول با اشاره به کمک‌های فنی صندوق بین المللی پول به کشور‌های عضو به بحث پول دیجیتال پرداخت و اظهار کرد: کمک فنی صندوق در این خصوص که پدیده نوینی است، می‌تواند در بحث اعمال سیاست‌های پولی و کنترل و نظارت و کاهش نقش پول نقد در اقتصاد مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه ارسال هر چه سریع تر پرونده ایران به هیئت مدیره صندوق برای تصویب پرداخت وام مانند روال معمول برای سایر کشور‌ها را از مدیر خاورمیانه صندوق بین المللی پول خواستار شد.
در این جلسه جهاد آزور، رئیس خاورمیانه‌ای صندوق بین المللی پول با اشاره به سخت شدن شرایط اقتصادی به دلیل پاندمی کرونا گفت: شناخت اولویت‌های شما، چگونگی کمک صندوق بین المللی پول و کمک به دولت‌ها در تسریع بهبود اقتصادی تجربیات ارزنده‌ای برای کشور‌های عضو است.