خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

اطلاعات جامع و جدید در مورد واکسیناسیون کرونا

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:41
با ادامه واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا، مهم‌ترین دغدغه گروه‌های دریافت‌کننده واکسن، اطلاع از مراکز تزریق و نحوه دسترسی به آن‌ها است.
واكسن،مراكز،كرونا،واكسيناسيون،تزريق،بلد،دريافت،اطلاعات،مركز، ...

خلاصه خبر

برای تزریق واکسن کووید 19، لازم است شهروندان، اطلاعات خانوار خود را در سامانه یکپارچه «سیب» ثبت کنند و پس از ثبت اطلاعات مذکور، در صورت اعلام گروه‌های مورد هدف برای انجام واکسیناسیون کرونا، در سامانه نوبت‌دهی وزارت بهداشت با درگاه اینترنتی salamat.gov.ir ثبت نوبت‌دهی خود را انجام دهند تا پس از دریافت پیامک مشخص‌شدن محل تزریق واکسن، به محل مذکور در زمان اعلام شده مراجعه و نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
در «بلد» صفحاتی ایجاد شده است که با مراجعه به آنها به‌راحتی می‌توانید اطلاعات به‌روز از مراکز تزریق واکسن کرونا را دریافت کنید.
همچنین می‌توانید نزدیک‌ترین محل تزریق واکسن به منزل یا محل کار خود را بیابید، از میزان شلوغ یا خلوت بودن آن آگاه شوید و حتی بدانید چه نوع واکسنی در این محل تزریق می‌شود.
همچنین تلفن اغلب این مراکز نیز در بلد موجود است و شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، از نحوه ثبت‌نام یا نوبت‌دهی برای دریافت واکسن کرونا مطلع شوید
بدیهی است وجود نقشه و مسیریاب بلد کمک شایانی به انتخاب مراکز نزدیک‌تر به مکان اقامت افراد داشته و از ازدحام و سردرگمی افراد هنگام مراجعه به مراکز تزریق واکسن کرونا می‌کاهد.
معرفی امکانات بلد
دریافت دوز دوم واکسن
اگر برای دریافت دوز اول واکسن کرونا با کمک نقشه بلد یکی از مراکز واکسیناسیون کرونا که خلوت بوده یا واکسیناسیون خودرویی انجام می‌داد را انتخاب کرده‌اید و ۲۸ روز از زمان دریافت واکسن شما گذشته است بهتر است برای دریافت دوز دوم برنامه ریزی کنید.
با کمک فیلترهای موجود در بلد می‌توانید دوز دوم واکسن موردنظرتان را انتخاب کنید و آخرین وضعیت مراکز را در اپلیکیشن موبایل بلد ببیند.
همچنین می‌توانید از قسمت سوال و جواب و نظرات کاربران برای اطلاع از شرایط مرکز استفاده کنید و خودتان هم با اضافه کردن عکس و نظر و پاسخ دادن به سوالات سایر کاربران به دیگران کمک کنید.