خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

دیوان محاسبات تشکیل پرونده را برای خود افتخار نمی‌داند

مهر | اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:41
اراک- دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات تشکیل پرونده را برای خود افتخار نمی‌داند بلکه حل موضوعات و مشکلات را در سایه تعامل و هم افزایی یک افتخار می‌داند.
ديوان،محاسبات،كشور،رويكرد،بودجه،دولتي،كاميار،تخلفات،معادن،ظر ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به تعریف ۲۳ سامانه فناوری در بودجه کشور عنوان کرد: قرار بر این بود که در سال ۱۴۰۰ این سامانه‌ها به بهره‌برداری برسد و از این ظرفیت علمی برای شفاف سازی و بهره وری در نظام بودجه ریزی کشور استفاده شود که متأسفانه کارنامه خوبی در این حوزه دیده نمی‌شود و یکی از اشکالاتی است که دیوان محاسبات به دنبال برطرف کردن آن است.
دادستان دیوان محاسبات در ادامه گفت: به عنوان مثال در سامانه اطلاعات مالیاتی رشد ۲۳ درصدی داشتیم در حالی که باید این میزان رشد به ۱۰۰ درصد می‌رسید و این یکی از اشکالات است که باید برطرف شود.
۱۲ هزار میلیارد دلار حقوق دولتی بودجه از معادن محقق شد
دیوان محاسبات تشکیل پرونده را برای خود افتخار نمی‌داند
وی با تاکید بر اینکه رویکرد دیوان محاسبات تعاملی است، اظهار کرد: دیوان محاسبات تشکیل پرونده را برای خود افتخار نمی‌داند بلکه حل موضوعات و مشکلات را در سایه تعامل و هم افزایی یک افتخار می‌داند.
کامیار با اشاره به رویکرد دیوان محاسبات برای ارائه تفریق بودجه قبل از موعد مقرر گفت: در سال گذشته تفریق بودجه دو ماه زودتر از موعد مقرر ارائه شد که در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ اثرات خوبی را بر جای گذاشت.