سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بیش از ۱۴ هزار معلول بینایی تحت پوشش بهزیستی خوزستان

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:31
مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: ۱۴ هزار و ۲۵۰ نفر با معلولیت بینایی در کلینیک‌ها و مجتمعات مددکاری بهزیستی در سراسر استان خوزستان تشکیل پرونده داده و از خدمات سازمان بهره‌مندند.
نابينايان،خوزستان،بهزيستي،معلوليت،بينايي،نفر،ايجاد،سطح،جهت،ا ...

خلاصه خبر

ایسنا/خوزستان مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: ۱۴ هزار و ۲۵۰ نفر با معلولیت بینایی در کلینیک‌ها و مجتمعات مددکاری بهزیستی در سراسر استان خوزستان تشکیل پرونده داده و از خدمات سازمان بهره‌مندند.
مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به فعالیت سه مرکز خانواده و کودک کم بینا و نابینای استان خوزستان در سه شهرستان اهواز، شوش و ایذه که به کودکان زیر شش سال خدمات توانبخشی ارائه می‌کنند، عنوان کرد: ظرفیت اسمی هر مرکز ۵۰ نفر است و در مجموع تعداد ۱۳۲ نفر از خدمات این مراکز بهره‌مند هستند.
وی گفت: اعطای تسهیلات و وام‌های خوداشتغالی، ایجاد اشتغال توان‌خواهان از طریق کارفرمایی و معرفی افراد معلول به کارفرمایان جهت به کارگیری در مشاغل متناسب با سطح توانمندی آن‌ها، ارجاع و معرفی توان‌خواهان جویای کار به مراکز پشتیبانی شغلی به منظور آماده‌سازی توان‌خواه جهت حضور در محیط کار و به کار گماری وی در مشاغل متناسب با سطح توانمندی و ارائه معرفی نامه و حمایت از معلولین جهت استخدام در سازمان‌ها و نهادهای دولتی با استفاده از سهمیه سه درصد استخدام معلولین، از جمله خدمات بهزیستی در راستای اشتغال معلولین نابینا و کم بینا است.
وی گفت: استان خوزستان دارای شش انجمن نابینایان و کم بینایان در شهرستان‌های اهواز، دزفول، شوشتر، بهبهان، امیدیه و آبادان است که به فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، ارائه خدمات مددکاری و برگزاری مناسبت‌ها می‌پردازند.
صدیق‌راد توضیح داد: اهدای وسایل کمک توانبخشی ویژه نابینایان شامل اسپیکر، ذره‌بین چراغدار، ساعت لمسی، شطرنج نابینایان، ویس رکوردر، قلم قرآنی، عصای نابینایان و کاغذ بریل نیز در برنامه کاری بهزیستی خوزستان بوده است.