خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

معاون رئیس جمهور: اشتغال و بیمه زنان سرپرست خانوار در اولویت است

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 16:30
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از پیگیری اشتغال و بیمه بانوان هنرمند با اولویت زنان سرپرست خانوار در دولت سیزدهم خبر داد.<br/><br/>
بانوان،صنايع،دستي،خزعلي،سرپرست،اشتغال،هنر،زنان،بپردازيم،خانو ...

خلاصه خبر

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از پیگیری اشتغال و بیمه بانوان هنرمند با اولویت زنان سرپرست خانوار در دولت سیزدهم خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، انسیه خزعلی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح انجمن پیشکسوتان صنایع دستی فارس اظهار داشت: تسهیلات برای تأمین سرمایه کار به ویژه در بخش عشایری و روستایی و اشتغال و بیمه بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار روستایی پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار به دلیل اینکه در شرایط کنونی و در مقایسه با بانوانی که از وجود سرپرست خانواده برخوردار هستند با مشکلات بیشتری روبه رو هستند گفت: این بانوان در اولویت بیمه و اشتغال قرار دارند.
خزعلی عنوان کرد: خوشبختانه بانوان نقش مؤثری در رهبری، هدایت و برنامه‌ریزی و کارفرمایی در حوزه صنایع دستی دارند و بخش قابل توجهی از هنرمندان صنایع دستی را بانوان تشکیل داده‌اند و یکی از اهداف دولت تسهیل و تسریع شرایط برای کارآفرینان است.