خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان به روخوانی و روان‌خوانی قرآن مسلط نیستند

ایسنا | فرهنگی و هنری، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 15:31
رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف‌های موجود در نظام آموزشی برای آموزش قرآن گفت: متأسفانه در بخشی‌ از برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های حوزه آموزشی و پرورشی در رابطه با قرآن ضعیف عمل کرده‌ایم. اینکه در دوران ۱۲ سال تحصیل یک دانش‌آموز تنها ۷۲۰ ساعت برنامه و تلاوت قرآن در نظر گرفته شود اما با این وجود بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان روخوانی و روان‌خوانی قرآن را ندانند، ضعف نظام آموزشی، آموزش و پرورش و برنامه‌ریزان قرآنی ما را نشان می‌دهد.
قرآن،قرآني،اسلامي،شوراي،الهي،مجلس،معارف،تلاوت،عمق،مباحث،زندگ ...

خلاصه خبر

ایسنا/خراسان رضوی رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف‌های موجود در نظام آموزشی برای آموزش قرآن گفت: متأسفانه در بخشی‌ از برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های حوزه آموزشی و پرورشی در رابطه با قرآن ضعیف عمل کرده‌ایم.
هرچه ما از معارف الهی، قرآن و اهل‌ بیت(ع) فاصله بگیریم، مشکلات به جامعه فشار می‌آورد و به مردم آسیب می‌رساند.
پژمانفر با بیان این‌که ارتباط با قرآن، تلاوت و تجوید دریچه‌ای است که باید از آن عبور کرد و وارد سرسرای معارف الهی شد، خاطرنشان کرد: این یکی از ضرورت‌هایی است که باید به آن بپردازیم.
در حرکت در مسیر معارف الهی چاره‌ای جز نداریم.
باید از ساحل قرآن عبور کرد و به عمق دریای معارف الهی رسید
نونهالان و نوجوانان هم باید به این موضوع توجه کنند که فقط در فضای قرائت و تلاوت قرآن نمانند و از آن عبور کنند چراکه توقف در این موضوعات مانند این است که کسی کنار ساحل یک دریا متوقف شده باشد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در ساحل قرآن نمانید و اگر می‌خواهید به عمق قرآن دست پیدا کنید، راهی جز عبور از ساحل آن ندارید، تصریح کرد: اگر امروز بتوانیم انس با قرآن را در نوجوانان ایجاد کنیم تا این کتاب الهی در زندگی آن‌ها حضور پیدا کند، آینده آن‌ها نیز همین‌گونه رقم خواهد خورد.
وقتی کسی سحرها بیدار شد و تلاوت قرآن کرد، قرآن او را در حصن حصین خود نگه‌ می‌دارد و تا آخر عمر در همین مسیر حرکت خواهد کرد.
اگر کسی در این کشور می‌تواند فارسی بخواند و بنویسد، باید بتواند قرآن را هم تلاوت کند.