خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

تقویت دفاتر اسناد ضروری است

ایسنا | سیاسی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 15:12
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تقویت دفاتر اسناد بسیار ضروری است.
اسناد،رسمي،ثبت،دفاتر،كشور،نهاد،قوه،حقوق،نقش،جامعه،سازمان،قضا ...

خلاصه خبر

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تقویت دفاتر اسناد بسیار ضروری است.
وی با اشاره به نقش نهاد دفاتر اسناد رسمی در احیای حقوق عمومی گفت: دفاتر اسناد رسمی، با نظارت، مدیریت و مهندسی سازمان ثبت، از طریق تنظیم اسناد رسمی و دادن خدمات حقوقی و ثبتی به جامعه به نوعی دو وظیفه احیای حقوق عامه و اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم را انجام می‌دهند.
معاون سازمان ثبت اسناد کشور تأکید کرد: با توجه به اینکه دفاتر اسناد رسمی با نظارت و مدیریت سازمان ثبت، از طریق تنظیم اسناد رسمی و دادن خدمات حقوقی و ثبتی به جامعه، مامور حاکمیت می‌باشند و به عنوان بازوی قوه قضائیه، به احیای حقوق جامعه می پردازند، عدالت، نظم و امنیت اجتماعی و اقتصادی را در جامعه محقق می‌کنند از این رو شایسته نیست که این نهاد تضعیف شده و چهره آن‌ها، در باور جامعه مخدوش شود.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره وضعیت آینده دفاتر اسناد رسمی تأکید کرد: در کشورهای جهان اول و توسعه یافته یکی از پایه های اصلی، مهم و اساسی حاکمیتی کشورها، نقش دفاتر اسناد رسمی در ایجاد امنیت و بهداشت حقوقی عامه است و از این رو نه تنها کمرنگ شدن آن تصور نمی‌شود بلکه تقویت این نهاد مهم در بدنه سیستم قضایی کشور بسیار حیاتی و ضروری است.