خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

حضور نماینده برخی کشورها در ایران برای ورود فناوری جدید ساخت مسکن/ خبر خوش رستم قاسمی برای مردم

تسنیم | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 15:12
وزیر راه و شهرسازی از وام 400 میلیون تومانی ارزان قیمت در قانون جهش تولید مسکن خبر داد و گفت: به دنبال تغییراتی در فرم «ج» هستیم.
مسكن،قانون،مسكوني،احداث،واحد،كشور،شهرسازي،تسهيلات،تومان،زمين ...

خلاصه خبر

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بعضی شهرها 50 درصد از قیمت مسکن برای زمین است و در این طرح مجانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که جاذبه‌ بسیار بزرگی است، اضافه کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده در سال 360 هزار میلیارد تومان است و این عدد متناسب با تورم در سال‌های آتی افزایش پیدا می‌کند.
قاسمی با اعلام اینکه هفته آینده در شورای عالی پول و اعتبار سقف وام تصویب خواهد شد، تصریح کرد: پیشنهاد وزارت راه در شهرها تا 400 میلیون تومان و در روستاها تا 250 میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت است.
با شروع احداث این واحدها همه کارخانه‌ها فعال شده و اشتغال ایجاد می‌شود.
قاسمی با اشاره به ضرورت پرهیز از بلندمرتبه سازی در شهرهای کوچک گفت: در شهرهای کوچک به دنبال ایجاد ارتفاع نیستیم و زمین باید به صورت ویلایی به مردم واگذار شود.
بنابراین باید حداقل 100 هزار واحد مسکونی در استان فارس احداث شود.
یک بخش از این واحدها نیز توسط پیمانکاران و انبوه‌سازان احداث می‌شود.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که مشکلات مالکیت واحدهایی که مشکل مالکیت دارند را نیز حل کنیم تا کسانی که چندین سال است در این واحدها زندگی می‌کنند به زندگی در واحدهای خود ادامه دهند و واحدهای آن‌ها تخریب نشود.
به گزارش تسنیم، پیش‌تر اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مذاکره وزارت راه و شهرسازی با چینی‌ها در راستای قانون جهش تولید مسکن خبر داده بود.