خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

جایگاه فضای مجازی در افت و خیزهای بورس

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 15:06
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نقش فضای مجازی در سیگنال فروشی با آمدن شرکت‌های سرمایه گذاری نوع دوم محدود می‌شود.
فضاي،مجازي،بورس،بازار،اوليه،عرضه،سرمايه،سازمان،سهامداران،روز ...

خلاصه خبر

مجید روزبهانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با اثر فضای مجازی بر بورس گفت: در زمان فعلی فضای مجازی با زندگی مردم آمیخته شده و حال اگر از این فضای مجازی در پیشبرد اهداف مثبتی که سازمان بورس در نظر دارد، استفاده شود اثر مثبتی بر بورس می‌گذارد.
روزبهانی در رابطه با معاملات الگوریتمی بیان کرد: در بازه‌ای از زمان در فضای مجازی خبری مبنی بر اینکه معاملات الگوریتمی به ضرر سهامداران است، پخش شده بود، که این نمونه از آثار بد فضای مجازی بر بازار سرمایه است، اما از سمت دیگر ممکن است فضای مجازی کمک کننده سازمان هم باشد، به عنوان مثال در بحث قیمت گذاری دستوری در فضای مجازی واکنش‌های زیادی از سمت سهامداران به وجود آمد.
او ادامه داد: گاهی در اطلاعیه عرضه اولیه که توسط سازمان منتشر می شود میزان سهم اختصاص یافته به هر کد بیشتر تخمین زده می‌شود و به همین علت سهامداران اقدام به نقد کردن سهامشان می‌کنند که همین امر باعث ایجاد فشار فروش در بازار می‌شود.