خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

عراق؛ تشکیل ائتلاف جدید با 85 کرسی پارلمانی به رهبری نوری المالکی

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:58
منابع رسانه‌ای عراق از همپیمانی ائتلاف دوله القانون با ائتلاف‌ الفتح و سایر گروه‌های سیاسی و تشکیل یک ائتلاف جدید با 85 کرسی پارلمانی خبر دادند.
ائتلاف،تشكيل،پارلماني،عراق،سياسي،انتخابات،القانون،صدر،دوله،كرسي

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف «دوله القانون» به ریاست «نوری المالکی» که بنا بر جدیدترین آمار منتشر شده از سوی کمیساریای عالی انتخابات عراق در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور ۳۷ کرسی کسب کرده‌است، همزمان با جریان صدر به رهبری مقتدی الصدر در حال رایزنی با گروه‌های سیاسی پیروز در انتخابات برای ایجاد ائتلاف‌ پارلمانی بزرگتر است.
«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق که در انتخابات اخیر پارلمانی عراق موفق به کسب ۷۲ کرسی شده نیز امروز، از تشکیل کمیته ویژه برای مذاکره با طرف‌های سیاسی به منظور ایجاد ائتلاف‌های پارلمانی و زمینه‌سازی برای تشکیل دولت جدید در عراق خبر داد.
رهبر جریان صدر کمیته‌ای چهارنفره به ریاست «حسن العذاری» برای مذاکره با طرف‌های سیاسی مختلف پیروز در انتخاب با هدف ایجاد ائتلاف‌های پارلمانی تشکیل داده است.