خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

حاشیه زرد سیما علیه هواداران تیم آبی/توقف یک سریال برای حفظ آبرو!

مهر | فرهنگی و هنری، ورزشی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:41
بازگشت رامبد جوان با «خندوانه» به تلویزیون، حاشیه فوتبالی و خشم هواداران و شکایت باشگاه استقلال، توقف ساخت «قبله عالم»، خلا برنامه‌های ویژه کودک و پخش «بسته پیشنهادی» اخبار مهم این هفته بود.
برنامه،سريال،هفته،سيما،قرار،قسمت،تلويزيون،شبكه،رامبد،بسته،شو ...

خلاصه خبر

در این بسته خبری هفتگی تلاش کردیم در کنار خبرهای رسمی فعالیت برنامه‌سازان و مدیران سیما، نیم‌نگاهی به حواشی رسانه‌ای و حتی شایعاتی که به‌رغم غیررسمی بودن می‌توانستند در اخبار مرتبط با سیما تأثیرگذار باشند هم داشته باشیم.
رامبد جوان معمولاً در هر فصل تجربیات و اتفاقات تازه‌ای برای مخاطبانش تدارک می‌بیند و در فصل قبل هم از طراحی‌های تازه این برنامه خبر داده بود و ویدئوها و تیزرهایی هم در اینستاگرام خود به نمایش می‌گذاشت با این حال هنوز هیچ خبری از طراحی‌های فصل جدید نیست و مشخص نیست دستپخت جدید رامبد جوان چه طعم و رنگ و عطری دارد و چقدر به مذاق مخاطبانش خوش خواهد نشست.
فصل پیش خندوانه خیلی هم ناگهانی به اتمام رسید درحالیکه هنوز قرار بود تیم سازنده برنامه ۶ قسمت دیگر برای مخاطبان در نظر بگیرند.
حال باید دید رامبد جوان قرار است صرفاً با یک برنامه گفتگومحور با هنرمندان و چهره‌ها و استفاده از پارتنر همیشه محبوبش جناب خان بازگردد یا قرار است با یک تم، آیتم یا مسابقه جدید مخاطب را شگفت زده کند!
شوخی و کل کل نسبت به باشگاه استقلال و پرسپولیس در تلویزیون بارها بوده اما آنجایی کار به حاشیه کشیده است که طرفین این شوخی‌ها را توهین و تمسخر دانستند و هر کلام و جمله‌ای با این تفاسیر مثل بمبی در میان هوادارانش عملکرده است که آنها را تا مرز خشونت و انتقام هم برده است.
نکته هفته؛ توقف به خاطر سانسور یا ضعف مفرط!
در عین حال حامد محمدی کارگردان سریال از همان ابتدا چالش‌هایی را در بحث ممیزی و سانسور سریال مطرح کرد.
اولین بار هم یکی از بازیگران سریال حاشیه سانسور را در صفحه اجتماعی خود پیش کشید اما با توضیح تهیه کننده و حذف پست بازیگر خیلی زود شائبه سانسور به بازی تبلیغاتی برای سریال بدل شد و برخی رسانه‌ها نیز نسبت به کلیدواژه سانسور به مثابه یک پروپاگاندای تبلغاتی هشدار دادند.
بعد از چند قسمت اما حامد محمدی جدی تر بحث ممیزی را مطرح کرد و در هر قسمت یکی از بازیگران با طرح سانسور نسبت به آنچه اتفاق افتاده بود اعتراض کردند.
این اطلاعیه و تصمیم پلتفرم اگرچه با بازخوردهای مثبت برخی فعالان رسانه‌ای هم همراه شد برای برخی هم یاداور مدل پخش سریال «مردم معمولی» ساخته رامبد جوان بود که بعد از هفت قسمت و گرفتن حجم انتقادها و اعتراض‌های مردمی با حذف همان تعداد قسمت از پلتفرم، قسمت بعدی به عنوان اولین قسمت سریال دوباره در بستر پخش و عرضه قرار گرفت.
همچنین روز گذشته روزنامه هفت صبح خبر داد که یکی از پلتفرم‌ها هم برای افزایش کیفیت سریال‌های خود قرار است تنها در ۱۰ قسمت آثارش را بسازد و بعد از موفقیت و اقبال مخاطب در فصل‌های بعدی ساخت آن را تمدید کند.
به هر حال با افزایش و تنوع محصولات و دسترسی مخاطب به محصولات خارجی و جهانی همزمان با آثار ایرانی، وی او دی‌ها هم باید در مسیر تازه صنعت سریال سازی تمهیدات جدیدتری برای حفظ مخاطب خود بیندیشند.
جمعه گذشته اولین قسمت «بسته پیشنهادی» پخش شد و نشان داد جزو معدود برنامه‌هایی است که در تناسب با اسم خود عمل می‌کند و رویکرد برنامه قرار است واقعاً بسته‌ای از پیشنهادهای متنوع برای مخاطبان باشد.
تایم گفتگو با مهمانان هم برنامه‌ریزی شده بود و به چند خاطره گفته نشده از زنده یاد فتحعلی اویسی اختصاصی داشت.
برنامه بسته پیشنهادی جمعه شب‌ها ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود و تیتراژ آن را سینا حجازی خوانده است و فردا شب علاوه بر مهمان حضوری دو مهمان تلفنی هم دارد.