خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

اجازه نمی‌دهیم دشمنان گوشه چشمی به خاک و آسمان ما داشته باشند

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:41
فرمانده میدانی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ گفت: به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم گوشه چشمی به خاک و آسمان ولایی ما داشته باشد.
رزمايش،سامانه،هوايي،پدافند،اهداف،حوزه،مشترك،نيروي،آسمان،شناس ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، امیر محمد حسین ابارشی، فرمانده میدانی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ با اشاره به ویژگی های رزمایش مشترک پدافند هوایی و تفاوت آن با رزمایش های پیش از این، گفت: این رزمایش به صورت مشترک بین نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوایی ارتش و دوستان و همرزمانم در نیروی هوافضای سپاه پاسداران برگزار و توسط فرماندهی قرارگاه مشترک پدافند هوایی کل کشور هدایت شد.
فرمانده میدانی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، ادامه داد: در حوزه درگیری از سامانه موشکی جدیدی و مختلفی استفاده شده است، در ارتفاع بلند باور۳۷۳، در ارتفاع متوسط سامانه پانزده خرداد و جوشن استفاده شد که سامانه موشکی جوشن سامانه ای کاملا پسیو و پیشرفته تر از سامانه پانزده خرداد است و برای اولین بار در این رزمایش رونمایی و به کارگیری و علیه اهداف متوسط استفاده شده است.
امیر ابارشی با اشاره به همکاری نزدیک و بسیار هماهنگ با نیروی هوافضای سپاه و نیروی هوایی ارتش، گفت: رزمایش مدافعان آسمان ولایت یک کار تلفیقی، توامان و مشترک بود که بین سپاه و ارتش انجام شد.
ما دو منطقه را در این رزمایش شبیه سازی کرده بودیم، همکاران و همرزمان مان در سپاه منطقه حساسی را شبیه‌سازی کرده بودند و نیروی پدافند هوایی ارتش منطقه ویژه‌ای دیگر را و در مواجهه با حملاتی که احیانا بر علیه این مناطق متصور شده بود.
فرمانده میدانی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ اظهار داشت: با توکل به خدا همرزمان نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی پدافند هوافضای سپاه، به تمام آنچه که از پیش در مواجهه با اهداف تعیین شده بود رسیدیم.