خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کدام بازیگران حضور خود در اثر میرباقری را تکذیب کردند؟

مشرق | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:12
تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» به تهیه کنندگی حسین طاهری و کارگردانی داوود میرباقری تاکنون بیش از ۲۵ درصد از ساخت خود را پشت سر گذاشته و طبق پیش‌بینی‌ها ساخت آن حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید.
سلمان،فارسي،سريال،مجموعه،نقش،بازيگران،بازيگر،بازي،نامش،كارگر ...

خلاصه خبر

ساخت «سلمان فارسی» از حوالی ۲۰ آذر ۱۳۹۸ همزمان با شناخته شدن ویروس منحوس کرونا کلید خورد و این مجموعه تاریخی بعد از سریال مختارنامه که کارگردانی آن را هم نیز داوود میرباقری عهده‌دار بوده است در زمره پربازیگرترین آثار رسانه ملی قرار می‌گیرد که در قالب ۵۰ قسمت در حال تولید است و آنطور که تخمین زده شده تولید آن حداقل ۵ سال به طول خواهد انجامید.
فرهاد اصلانی که پیش از این با ایفای نقش ابن زیاد در «مختارنامه» و سرگرد اسد در «شاهگوش» و همچنین بازی در مجموعه فاخر «امام علی (ع)» با میرباقری همکاری کرده بود، در مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» نیز در نقش یک تاجر به ایفای نقش می‌پردازد.
احترام برومند بازیگر دیگر این مجموعه فاخر تاریخی است که، زنده یاد چنگیز جلیلوند نیز پاییز سال گذشته به سریال «سلمان فارسی» پیوست، او در نقش اسقفی رومی در جزیره قشم مقابل دوربین میرباقری قرار رفت، چنگیز جلیلوند حضوری کوتاه، اما خاطره‌انگیز و ماندگار در سریال «سلمان فارسی» از خود بر جای گذاشت.
محمدرضا هدایتی از دیگر بازیگران مجموعه «سلمان فارسی» است که مخاطبان بیشتر او را با نقش‌های کمدی و طنز می‌شناسد او از بازیگرانی است که با گریم متفاوت در سریال سلمان حضور یافته است.
عبدالرضا اکبری از دیگر بازیگرانی است که این روزها نامش در لیست بازیگران سریال «سلمان فارسی» قرار دارد، این هنرمند نیز در گفت‌وگو با میزان پیرامون این موضوع گفت :برای بازی در سریال «سلمان فارسی» تا کنون با او صحبتی به میان نیامده است.
شهرام عبدلی از دیگر بازیگرانی است که با وجود درج نامش در لیست بازیگران «سلمان فارسی» از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده است و محمدصادقی، مجید مظفری، صدرالدین حجازی، انوش معظمی و سیدمهرداد ضیایی نیز از دیگر بازیگرانی هستند که تاکنون در بسیاری از خبرهای منتشر شده نامشان به عنوان نقش آفرینان «سلمان فارسی» برده شده در صورتیکه شاید این‌ها هم اطلاع دقیقی از این ماجرا نداشته باشند.