سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

اطلاعات 1000 مجرم حرفه‌ای در بانک اطلاعات قضایی استان قزوین ثبت شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:12
گروه استان‌ها- دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین با اشاره به رویکرد دستگاه قضا در زیر نظر گرفتن مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار گفت: در این حوزه یک بانک اطلاعاتی دقیق ایجاد کردیم که تاکنون در آن اطلاعات 1000 مجرم حرفه‌ای استان قزوین را ثبت کردیم.
قزوين،استان،انتظامي،جرم،اشاره،قضائي،دستگاه،ناجا،وقوع،پليس،حو ...

خلاصه خبر

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در این نشست با بیان اینکه سند تحول دستگاه قضائی منبعث از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: برمبنای همین سند تحول رویکرد دستگاه قضائی به سمت هوشمندسازی است و در همین چارچوب نیروهای ناجا به عنوان ضابطان قضائی باید با دستگاه قضا هماهنگ و همسو باشند.
وی با اشاره به رویکرد دستگاه قضا در زیرنظرگرفتن مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار ادامه داد: در این حوزه یک بانک اطلاعاتی دقیق ایجاد کردیم که تاکنون در آن اسامی و اطلاعات هزار مجرم حرفه‌ای استان قزوین را ثبت کردیم.
ناجا از ظرفیت مردم برای مقابله با جرم بهره بگیرد
فولیان با تأکید بر لزوم اولویت‌بندی جرایم مهم و پرتکرار در استان یادآور شد: در این حوزه دستورالعمل مقابله با مجرمان حرفه‌ای سازوکاری در اختیار ناجا قرار داده با بتواند با تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمان و رصد و پایش دقیق آنها امکان انجام دوباره جرم را از مجرمین سابقه‌دار بگیرد.