خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کامیار: دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری و پرونده سازی نیست

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:54
دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری و پرونده‌سازی بی مورد برای مدیران نیست.
ديوان،محاسبات،كشور،رويكرد،بودجه،تاكيد،تخلفات،ظرفيت،مديران،مر ...

خلاصه خبر

ایسنا/مرکزی دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری و پرونده‌سازی بی مورد برای مدیران نیست.
دادستان دیوان محاسبات با اشاره به تعریف ۲۳ سامانه فناوری در بودجه کشور اظهار کرد: قرار بر این بود که در سال ۱۴۰۰ این سامانه‌ها به بهره‌برداری برسد و از این ظرفیت علمی برای شفاف سازی و بهره وری در نظام بودجه ریزی کشور استفاده شود که متاسفانه کارنامه خوبی در این حوزه دیده نمی‌شود و یکی از اشکالاتی است که دیوان محاسبات به دنبال برطرف کردن آن است.
کامیار با تاکید بر اینکه رویکرد دیوان محاسبات تعاملی است، اظهار کرد: دیوان محاسبات تشکیل پرونده را برای خود افتخار نمی‌داند بلکه حل موضوعات و مشکلات را در سایه تعامل و هم افزایی یک افتخار می‌داند.
وی با اشاره به رویکرد دیوان محاسبات برای ارائه تفریغ بودجه قبل از موعد مقرر گفت: در سال گذشته تفریغ بودجه دو ماه زودتر از موعد مقرر ارائه شد که در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ اثرات خوبی را بر جای گذاشت.
دیوان محاسبات از هرگونه پیشنهاد و نقطه نظر در حوزه فعالیت خود استقبال می‌کند و مجلس هم نگاه مثبتی به فعالیت دیوان محاسبات با رویکرد تقویت نظارتی نسبت به موضوع بودجه دارد.
در این آیین از زحمات خلیلی رئیس سابق دیوان محاسبات استان مرکزی تقدیر و حسین زاده به عنوان رئیس جدید دیوان محاسبات استان مرکزی معرفی شد.