خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

برگزاری کنگره چهارمین شهید محراب / شهید اشرفی اصفهانی در غرب کشور حضور وحدت‌آفرینی داشت

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:53
گروه استان‌ها _ سخنرانان در کنگره بزرگداشت چهارمین شهید محراب در کرمانشاه بر نقش وحدت آفرین شهید اشرفی اصفهانی در غرب کشور تاکید کردند.
شهيد،اشرفي،محراب،شهداي،اصفهاني،جمعه،اسلامي،انقلاب،اشاره،كرما ...

خلاصه خبر

این عالم وارسته در ظهر جمعه 23 مهرماه 1361 شمسی در نماز جمعه کرمانشاه با انفجار نارنجکی توسط منافقان به شهادت رسید و بدین سان چهارمین شهید محراب انقلاب اسلامی شد.
ماموستا ملاقادر قادری بیان کرد: شهید اشرفی اصفهانی شخصیتی متواضع، وحدت بخش، ساده زیست، انقلابی و متدین بود.
آیت‌الله مصطفی علما با بیان اینکه شهید اشرفی با پوشیدن لباس بسیجی، دفاع تمام قد از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه را به جهانیان نشان داد افزود: شهید اشرفی اصفهانی شخصیتی جامع علمی، مجاهد، متعهد، زاهد و با تقوا بود و به عنوان یک الگوی جامع برای جوانان بابد معرفی شود.
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری اظهار کرد: شهدای محراب ستارگان آسمان امامت جمعه کشور بلکه روحانیت هستند و شهدای محراب از لحاظ علمی و اخلاق جهادی و نقش آفرینی در شکل‌گیری نهضت اسلامی و جامعیت در امور مختلف کم نظیر بودند و برگزاری کنگره و تلاش برای شناساندن شیوه و سلوک ایشان نقش مهمی در بالا بردن فرهنگ عمومی در اجتماع دارد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه شهید اشرفی اصفهانی یک عالم عادل، عارف، مطیع ولایت، جهادگر در عرصه جهاد اکبر و جهاد اصغر بود و در ساخت مکتب الزهرا، مسجد و حوزه علمیه و خدمات فرهنگی و اجتماعی اهتمام جدی داشت عنوان کرد: شهید اشرفی همواره مدافع ولایت بود و پرچم‌دار نهضت انقلاب و امام در غرب کشور بود و یک مؤمن مجاهد و صادق بود.