خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

ضرورت دوری از سیاسی‌کاری در حوزه محیط زیست

ایسنا | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:53
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تخصصی بودن موضوعات محیط زیستی بر ضرورت فاصله گرفتن از سیاسی‌کاری در این مسائل تاکید کرد.
محيط،زيست،سازمان،كشور،حفاظت،مسائل،سلاجقه،اشاره،رئيس،مديران،ت ...

خلاصه خبر

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تخصصی بودن موضوعات محیط زیستی بر ضرورت فاصله گرفتن از سیاسی‌کاری در این مسائل تاکید کرد.
به گزارش ایسنا علی سلاجقه در نشست و گفت و گوی برخط رئیس و معاونان سازمان حفاظت محیط زیست با مدیران ادارات کل استانی که صبح امروزبرگزار شد، خواستار افزایش تلاش‌ تمام ارکان سازمان برای پیشبرد سریع امور محیط زیست کشور شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از مدیران سازمان خواست کاستی‌ها و قصور دستگاه‌هایی که در زمینه محیط زیست مسئولیت دارند به‌صورت مکتوب به این دستگاه‌ها ابلاغ و وضعیت با جدیت پیگیری شود.
سلاجقه در ادامه اظهارات خود، موضوع سمن‌ها را از مهم‌ترین مسائل در پیشبرد امور محیط زیست کشور برشمرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره استفاده از ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردمی، تاکید کرد: سمن‌ها مجموعه‌هایی دلسوز و فرزندان عزیز کشور و نظام اسلامی هستند همچنین ظرفیت و فرصتی بزرگ برای سازمان حفاظت محیط زیست محسوب می‌شوند.
معاون رئیس جمهوری هم‌چنین گفت: شفافیت در تمام امور را مدنظر داریم و بر همین اساس سازمان حفاظت محیط زیست باید در دولت الکترونیک الگویی برای تمام کشور باشد.
سلاجقه نظارت و مطالبه‌گری را وظیفه اصلی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و گفت: ما در بسیاری ازموارد مانند مباحث مربوط به ریزگردها و هوای پاک مجموعه‌ای اجرایی نیستیم بنابراین باید با هم‌افزایی و همکاری مشترک با دستگاه‌های مسئول در این زمینه، جایگاه نظارتی خود را ارتقا دهیم.