خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

دفاتر اسناد رسمی بازوی کارآمد قوه قضائیه و احیاگر حقوق قضائی

مهر | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:41
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد با تأکید بر نقش دفاتر اسناد رسمی به عنوان بازوی مهم قوه قضائیه در احیای حقوق قضائی و امنیتی عامه، اهمیت فعالیت‌های این نهاد را در بهداشت قضایی تبیین کرد.
اسناد،رسمي،دفاتر،ثبت،نهاد،قوه،قضائيه،حقوق،نقش،كشور،امنيت،جام ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به نقش نهاد دفاتر اسناد رسمی در احیای حقوق عمومی گفت: دفاتر اسناد رسمی، با نظارت، مدیریت و مهندسی سازمان ثبت، از طریق تنظیم اسناد رسمی و دادن خدمات حقوقی و ثبتی به جامعه، به نوعی دو وظیفه احیای حقوق عامه و اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم را انجام می‌دهند.
دفاتر اسناد رسمی در مسیر عدالت، نظم و امنیت اجتماعی و اقتصادی
معاون سازمان ثبت اسناد کشور تأکید کرد: با توجه به اینکه دفاتر اسناد رسمی با نظارت و مدیریت سازمان ثبت، از طریق تنظیم اسناد رسمی و دادن خدمات حقوقی و ثبتی به جامعه، مأمور حاکمیت می‌باشند و به عنوان بازوی قوه قضائیه، به احیای حقوق جامعه می‌پردازند، عدالت، نظم و امنیت اجتماعی و اقتصادی را در جامعه محقق می‌کنند از این رو شایسته نیست که این نهاد تضعیف شده و چهره آنها، در باور جامعه مخدوش شود.
دفاتر اسناد رسمی بازویی مردم نهاد و قدیمی برای قوه قضائیه
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره وضعیت آینده دفاتر اسناد رسمی تأکید کرد: در کشورهای جهان اول و توسعه یافته یکی از پایه‌های اصلی، مهم و اساسی حاکمیتی کشورها، نقش دفاتر اسناد رسمی در ایجاد امنیت و بهداشت حقوقی عامه می‌باشد از این رو نه تنها کمرنگ شدن آن تصور نمی‌شود بلکه لزوم تقویت این نهاد مهم در بدنه سیستم قضائی کشور بسیار حیاتی و ضروری است.