خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

همدانی‌ها از یک آبان منتظر آمارگیران باشند/ اطلاعات نادرست مراکزبهداشت روستایی دلیل مغایرت آمار

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:31
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان همدان گفت: طرح ثبتی مبنایی سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ از یک آبان‌ماه در شهرستان همدان اجرایی می‌شود.
سرشماري،اطلاعات،استان،طرح،همدان،مديريت،دليل،قرار،آمارگيري،نف ...

خلاصه خبر

ایسنا/همدان رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان همدان گفت: طرح ثبتی مبنایی سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ از یک آبان‌ماه در شهرستان همدان اجرایی می‌شود.
وی اولین نتیجه آمارگیری به روش جدید را سرعت در نتیجه آمار دانست و گفت: در سرشماری سال ۱۴۰۰ که مبنایی برای سرشماری کلی در سال ۱۴۰۵ است، پنج استان به صورت پایلوت مورد آمارگیری قرار خواهند گرفت که شهرستان همدان سهم استان در این طرح است.
صیدایی بیان کرد: شهرستان همدان ۶۷۶ هزار و ۱۰۵ نفر جمعیت، ۱۲۱ روستا و چهار شهر دارد که در این طرح با ۴۰۳ نفر مأمور آمارگیر، ۴۷۵ تبلت، ۷۲ لپ‌تاپ و در طی ۲۰ تمام شماری خواهد شد.
وی با اشاره به هزینه‌های مختلف این طرح از جمله دستمزد مأموران آمارگیری، وسایل نقلیه، هزینه‌های پشتیبانی و تبلت اعلام کرد: تا به امروز اعتباز لازم برای اجرای این طرح برآورد نشده اما با وجود افزایش هزینه‌ها در حال چانه‌زنی با مرکز آمار برای اخذ اعتبار بیشتر برای اجرای هر چه بهتر طرج هستیم.
صدوقی اضافه کرد: به هر مکانی مراجعه خواهیم کرد و امکان جاماندن یک سلول از سرشماری وجود ندارد، سوالاتی در مورد فهرست مکان‌ها، خانواده، اطلاعات هر فرد خانوار و محل سکونت اشخاص در پرسشنامه تعبیه شده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: مهاجرت می‌تواند یکی از دلایل مغایرت اطلاعات بدست آمده با گذشته باشد چرا که همدان استانی مهاجر فرست محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه در سرشماری قبلی برخی معتقد بودند که روستا یا شهرشان کم‌شماری شده، تصریح کرد: اطلاعات مورد بازبینی قرار گرفت و صحت آن تأیید شد، این عدم تطبیق می‌تواند به دلیل وجود اطلاعات نادرست در مراکز بهداشت باشد.