خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

در صورت حمایت از ایده ها، سهم ایران در تولید محصولات دانش بنیان دنیا به شدت افزایش می یابد

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:31
استاندار کرمان گفت: اینقدر ایده در دانشگاه ها وجود دارد که اگرتامین مالی شوند، تبدیل به محصول و تجاری می شود و سهم ما در مارکتینگ محصولات مبتنی بر دانش در دنیا به شدت افزایش پیدا می کند.
دانش،بنيان،كرمان،استان،دانشگاه،كشور،ايده،مبتني،تصريح،درمان،م ...

خلاصه خبر

دکتر"علی زینی وند" امروز ۲۲ مهرماه در مراسم رونمایی از دو محصول دانش بنیان گیاهی موثر در درمان کرونا در کرمان با قدردانی از زحمات و تلاش های کادر بهداشت و درمان اظهار کرد: کرمان از استان های پیشرو در مدیریت کرونا بود که این جز با جانفشانی کادر درمان محقق نشد.
استاندار کرمان بیان کرد: عزم و اراده ای که باید عمومیت پیدا کند، اقتصاد دانش بنیان است و کرمان باید در بحث دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در استان های رده اول کشور قرار بگیرد که اکنون بسیار عقب است و در رتبه ۱۶ قرار داریم.
استاندار کرمان گفت: باید از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده و صندوق پژوهش و فناوری استان تقویت شود تا سهم عظیم مبتنی بر تولیدات دانش بنیان را در کشور داشته باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به ظرفیت بخش صنعت در استان کرمان تصریح کرد: بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی فولاد و مس تعریف شده که بخش عمده آنها دانش بنیان هستند.