خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

برنامه آمایش صنعتی تجاری شهرستان‌های فارس عملیاتی می‌شود‌

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:30
گروه استان‌ها ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:  برنامه آمایش صنعتی تجاری هر شهرستان پس از بررسی نیازها و ظرفیتهای آن عملیاتی می‌شود.
كوار،شهرستان،وزير،مجتمع،صنعتي،مشكلات،جهت،استان،اشاره،معدن،فو ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سید رضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان کوار اظهار داشت: جهت حل ریشه‌ای مشکلات صنعتی شهرها بنا داریم برنامه آمایش صنعتی تجاری برای هر شهرستان در نظر بگیریم تا پس از شناسایی نیازها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر شهرستان تا پایان سال نقشه راه نیز تهیه شده و در سه سال باقیمانده از دولت عملیاتی شود.
در ادامه جلسه کاظمی فرماندار کوار با اشاره به اینکه شهرستان نوپای کوار با 99 کوره آجرپزی و 17 کارگاه شن و ماسه و آهک، یکی از قطب‌های صنعتی استان فارس است اظهار داشت: این شهرستان با وجود پتانسیل‌های فراوان همچنان بدون اداره صنعت معدن و تجارت است و مشکلات صنعتگران این شهرستان تنها توسط یک نفر پیگیری می‌شود.
رحیمی نماینده مردم کوار، خرامه و سروستان در مجلس نیز با اشاره به اینکه اغلب مشکلات معیشتی مردم به بخش صنعت معدن و تجارت مربوط است از وزیر صمت خواست با تخصیص اعتبارات به این حوزه ها مشکلات اقتصادی مردم که تبعات اجتماعی به همراه دارد را به حداقل برساند و از وزیر صمت نیز خواست تلاش کند کنسانتره یه سهولت به این شهرستان برسد.
سپس وزیر صمت به گلزار شهدای شهرستان 500 شهید کوار رفت و ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا پای صحبت‌های برخی از اهالی این شهرستان نشست.