خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

پروژه هوشمندسازی نوار مرزی استان گلستان رونمایی شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:30
گروه استانها- پروژه هوشمند سازی مرزبانی استان گلستان امروز با حضور مسئولان نظامی و قضایی استان در نوار مرزی ایران و ترکمنستان رونمایی شد.
استان،مرزباني،مرزي،مرز،مرزهاي،امنيت،گلستان،قضايي،تاكيد،كشور، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سرهنگ بهنام ابراهیمی فرمانده مرزبانی استان گلستان صبح امروز در مراسم رونمایی از پروژه هوشمندسازی نوار مرزی استان، هوشمندسازی مرز را تحولی بزرگ در مرزبانی دانست و اظهارداشت: با اجرای این پروژه 11 پاسگاه نقطه صفر مرزی اینچه‌برون به دوربین مدار بسته تجهیز و اطلاعات این دوربین‌ها در اتاق مانیتورینگ ستاد فرماندهی مرزبانی کشور و استان قابل رصد است.
وی افزود: هوشمندسازی مرز با استفاده از تجهیزات نوین الکترونیکی و نظامی قدرت مرزبانان را در مقابله با هرگونه تهدید تقویت می‌کند.
وی اظهار کرد: استان گلستان 348 کیلومتر مرز خاکی و 90 کیلومتر مرز آبی مشترک با کشور ترکمنستان دارد.
غلام الواری رئیس سازمان قضایی استان گلستان هم در حاشیه این رونمایی ضمن تبریک هفته ناجا گفت: آمادگی رزمی مرزبانی در مناطق مرزی کاملا مشهود بوده و این نیرو جایگاه خود را در مرزها کاملا تثبیت کرده است.
به گفته وی ثبات و امنیت مرزها در استان پیش از هر چیزی باعث رضایتمندی بومیان مناطق مرزی شد است.
وی با تاکید بر لزوم رعایت قانون به کارگیری سلاح توسط مرزبانان گفت: مرزبانان در مواجهه با خطر باید دقت لازم را در بکارگیری از سلاح سازمانی داشته باشند.