خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

پیچیدگی های اداری زیادی پیش روی نخبگان برای ورود کالاهایشان به بازار وجود دارد

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:12
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: ایران در بحث نیروی انسانی دانش آموخته رتبه ۴۹ را در دنیا دارد، در کارهای نوآورانه رتبه ۴۶ را داریم اما جایی که به اقتصاد، بازار و قوانین بالادستی می رسیم، رتبه ما بسیار پایین است و پیچیدگی های پیش روی نخبگان برای ورود کالاهایشان به بازار رتبه ایران ۱۱۵ است و در زیرساخت ها رتبه کشورمان ۷۰ است.
دانش،بنيان،رتبه،كرمان،اقتصاد،بازار،ايران،طب،كارهاي،دانشگاه،ك ...

خلاصه خبر

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: ایران در بحث نیروی انسانی دانش آموخته رتبه ۴۹ را در دنیا دارد، در تکنولوژی رتبه ۴۶، در کارهای نوآورانه رتبه ۴۶ داریم اما جایی که به اقتصاد، بازار و قوانین بالادستی می رسیم، رتبه ما بسیار پایین است و پیچیدگی های پیش روی نخبگان برای ورود کالاهایشان به بازار رتبه ایران ۱۱۵ است و در زیرساخت ها رتبه کشورمان ۷۰ است.
نجفی اظهار کرد: در کووید۱۹ درمان قطعی نداریم و آخرین درمانی که وارد بازار شده یک داروی ضدویروسی است که روی موارد مرگ و بستری تاکید دارد و داروهایی که امروز در دانشگاه علوم پزشکی کرمان رونمایی شد، کمکی برای درمان کووید۱۹ است و مسئله مهم، ورود این محصول به بازار است و می تواند استفاده شود و حقیقتا اقتصاد کشور فارغ از طب ایرانی و مدرن باید به حرکت در بیاید.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در پایان با اشاره به اهمیت طب سنتی در درمان بیماری ها گفت: طب سنتی مورد توجه سیاست گذاران و مسئولان است و به عنوان یک بال همراه طب مدرن است و همراه و هم افزا هستند و باید حمایت جدی از طب سنتی داشته باشیم.