خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

اهدای زندگی / وقتی پایان یک زندگی، آغاز نفس ۸ نفر می‌شود

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:12
مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: اهدای اعضای بدن آدرینا فرهادی‌بیرانوند، کودک دو ساله لرستانی به هشت نفر زندگی بخشید.
پيوند،عضو،اعضاي،اهداي،اهدا،نفر،اماني،مغزي،لرستان،بيماران

خلاصه خبر

امانی گفت: به طور معمول هشت ارگان هر فرد دچار مرگ مغزی قابل پیوند است که این رقم در برخی موارد با احتساب بافت و نسوج بیشتر می‌شود اما رضایت‌گیری از برخی خانواده ها همچنان به‌دلیل شرایط خاصی که دارند سخت است و اعضایی که می‌تواند جان بیماران را نجات دهد دفن می‌شود.
مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم‌ پزشکی لرستان با تشکر از خانواده‌های افراد اهدا کننده عضو، بیان کرد: عمل پیوند در بیمارستان‌های دولتی و رایگان انجام می‌شود و خانواده‌هایی که برای اهدا عضو رضایت می‌دهند هیچ‌گونه مبلغی دریافت نمی‌کنند.
امانی اضافه کرد: بیمارستان‌ها موظف هستند علاوه‌بر انجام رایگان اعمال پیوند، تا جای ممکن از هزینه‌هایی همچون مراقبت‌های ویژه فرد اهدا کننده که برخی موارد مبالغ هنگفتی می‌شود صرف‌نظر کنند چراکه این در مقابل اقدام انسانی آنان ناچیز است.