خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

دشمن شناسی از امور مهم در زندگی است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:11
قم- استاد حوزه با اشاره به آیات و روایات که نباید دشمن را کوچک شمرد گفت: دشمن شناسی یکی از امور مهم در زندگی است.
وَ،سوره،خداوند،قرآن،حرف،شگفتي،آيه،دشمن،امام،خدا،انسان،منافق،م ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه اگر انسان دشمن و حربه‌های او را نشناسد ممکن است ضربه بخورد، افزود: در روایات داریم که دشمن را کوچک نشمارید حتی اگر ضعیف باشد و قرآن هم بارها تأکید کرده و چند سوره قرآن با بحث دشمن‌شناسی شروع شده مانند سوره ممتحنه که می‌فرماید دشمن خدا را دوست مپندارید و یا سوره تبت، کافرون، ناس و منافقون که بحث دشمن‌شناسی را مطرح کرده‌اند.
استاد حوزه علمیه افزود: خداوند در سوره بقره می‌فرماید: وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یُعْجِبُکَ قَوْلُهُ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یُشْهِدُ اللَّهَ عَلی‏ ما فی‏ قَلْبِهِ وَ هُوَ أَلَدُّ الْخِصامِ (۲۰۴) وَ إِذا تَوَلَّی سَعی‏ فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فیها وَ یُهْلِکَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الْفَسادَ (۲۰۵)؛ برخی از مردم حرف زدنشان تو را به شگفتی می‌آورد اما خدا می‌داند که چه چیزی در قلبشان می‌گذرد و دشمن شدید شما هستند و اگر این افراد به پست و مقام برسند فساد می‌کنند و کشاورزی نسل بشر را از بین می‌برند و خدا از فساد خوشش نمی‌آید.