خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بروز مشکلات زیست محیطی در کارخانه شن و ماسه حسن آباد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:06
همدان_کارخانه شن و ماسه حسن آباد با توجه به گود برداری های عمیق باعث مشکلات زیست محیطی شده است.
كارخانه،زيست،محيط،اداره،همدان،معدن،مجوز،توجه،محدوده،فعاليت،ش ...

خلاصه خبر

اما به نظر می‌رسد فعالیت کارخانه شن و ماسه حسن آباد همدان واقع در حسن آباد همدان و زمینهای پشت دانشگاه آزاد همدان سال‌ها است علی رغم ایجاد مشکلات جدی زیست محیطی از این قائده مستثنی شده است.
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کارخانه شن و ماسه حسن آباد با توجه به گود برداری‌های عمیق باعث مشکلات زیست محیطی شده است.
وی متذکر شد: تفاله‌های ساختمانی در محل غیر مجاز استفاده شده است این تفاله‌ها اثرات مخربی روی خاک خواهد داشت و این گودال‌ها بسیار گود و عمیق است و بدون هماهنگی و مجوز اداره محیط زیست این کار را انجام داده است.
فعالیت کارخانه بدون اخذ استعلامات قانونی
رئیس اداره محیط زیست همدان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در سالهای دهه ۷۰ برای فعالیت شن و ماسه و برداشت معدن از اداره صنایع مجوز اکتشاف داده می‌شود و این کارخانه شروع به کار می‌کند از محیط زیست و ارگان‌های مربوطه استعلاماتی گرفته نمی‌شود.
ارجاع پرونده کارخانه شن و ماسه حسن آباد به کمیسیون ماده ۱۰۰
فرماندار همدان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پرونده کارخانه شن و ماسه واقع در حسن آباد و پشت دانشگاه آزاد همدان به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شد.