خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

برگشت به روستا با توسعه اقتصاد گردشگری محقق می‌شود

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:54
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه شاهد یکی از بزرگ‌ترین نرخ‌های بالا در بحث حرکت از روستانشینی به سمت شهرنشینی هستیم، گفت: لازم است روستامحوری، برگشت به روستا، ارتقای سطح زندگی روستایی و برنامه‌ریزی برای جمعیتی که قصد برگشت به روستا را ندارد با فعال شدن اقتصاد گردشگری در چهارمحال و بختیاری دنبال کنیم.
فرهنگي،شوراي،فرهنگ،عمومي،بختياري،چهارمحال،روستا،برگشت،استان، ...

خلاصه خبر

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: مهم‌ترین اولویت شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‌ها که دارای پیوست فرهنگی هستند، باید مسئله پیشران توسعه با ناحیه‌گرایی فرهنگی باشد، زیرا فرهنگ، پیشران توسعه به شمار می‌رود، باید پرسید چرا چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های پیشتاز در زمینه سقوط نرخ جمعیت است.
امامی ادامه داد: لازم است در قالب طرح فرهنگی و رسانه‌ای، نشان تجاری ملی و بین‌المللی چهارمحال و بختیاری بحث حل مشکل گردشگری از این ظریق باشد، همچنین روستامحوری و برگشت به روستا از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و این استان به حیات روستایی برگردد، زیرا روستا قلب تپنده توسعه کشور و استان است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه مطمئنا با اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی بسیاری از آسیب‌های موجود در چهارمحال و بختیاری برطرف خواهد شد، تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود دو طرح مهم هم‌چون طرح برندینگ ملی و بین‌المللی گردشگری، فرهنگی و طبیعی و برگشت به روستا در شورای فرهنگی استان مصوب و از سوی این شورا تدوین شود، زیرا شورای فرهنگ عمومی، پیشران توسعه استان محسوب می‌شود.