خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

افتتاح همزمان ۵ پروژه مدرسه سازی در شهرستان سمیرم

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 12:54
۵ پروژه مدرسه‌سازی در شهرستان سمیرم به بهره برداری رسید که ۴ پروژه آن به همت خیرین مدرسه‌ساز احداث و افتتاح شد.
مدرسه،شهرستان،سميرم،پروژه،استان،خيرين،افتتاح،مدارس،اصفهان،مر ...

خلاصه خبر

هنرستان شبانه روزی کاردانش زنده یاد مهندس سید مهدی میربد در سمیرم، مدرسه زنده یاد حاج سید مصطفی میربد در روستای مزرعه شیخ علی، مدرسه زنده یاد حاجیه خانم فردوس غفاری در روستای شهسوار، مدرسه کوثر در روستای چشمه رحمان و مدرسه پریسائی (واحد شماره ۱) در روستای فتح آباد شهرستان سمیرم، با حضور سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از خیرین مدرسه ساز، مدیر آموزش و پرورش و فرماندار شهرستان سمیرم به بهره برداری رسید.
وی همچنین با بیان اینکه مدرسه کوثر که در روستای چشمه رحمان شهرستان سمیرم با مشارکت خیر مدرسه ساز صالح رضائی و اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان تأمین اعتبار و احداث شده، افزود: مدرسه پریسائی (واحد شماره ۱) در روستای فتح آباد شهرستان سمیرم نیز با مشارکت خیر مدرسه ساز رضا پریسائی و اداره کل نوسازی مدارس استان احداث شده است.
افتتاح ۸ پروژه مدرسه سازی در شهرستان سمیرم
میرپور با بیان اینکه شهرستان سمیرم به طور ویژه مورد توجه اداره کل نوسازی مدارس استان قرار دارد و اعتبارات خوبی صرف پروژه های این شهرستان شده، گفت: در شروع سال تحصیلی جاری هشت پروژه در این شهرستان در دست افتتاح است که پنج پروژه آماده شد و مابقی در روزهای آینده افتتاح می شود.
بازسازی ۴۰ کلاس تخریبی در شهرستان سمیرم
همچنین تا پایان سال ۹۹ تجهیزات گرمایشی در ۵۰۷ کلاس درس در شهرستان استانداردسازی شد.
بالا رفتن عمر برخی از مدارس در استان اصفهان
وی با اشاره به صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ساخت مدرسه کوثر در روستای چشمه رحمان شهرستان سمیرم، گفت: این مدرسه با مشارکت خیر مدرسه ساز صالح رضائی و اداره کل نوسازی مدارس استان تأمین اعتبار و احداث شده است.
وی با قدردانی از مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان که شهرستان سمیرم را مثل خانه خود می دانند، گفت: خیرین مدرسه ساز استان در هرکجا که درخواست کردیم در ساخت مدارس به ما کمک کردند و امروز نیز یکی از بهترین مدارس در سطح استان در این شهرستان افتتاح شد.
به گزارش ایسنا، همزمان با افتتاح پروژه های مدرسه سازی در شهرستان سمیرم، سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان به همراه فرماندار شهرستان بازدیدی از پروژه های مدرسه سازی این شهرستان داشتند.
همچنین جمعی از خیرین مدرسه ساز به اتفاق مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم به روستای شهسوار رفته و مدرسه حاجیه خانم غفاری توسط همسر مهندس مهندس میربد، مدیرکل فقید نوسازی مدارس استان و به نمایندگی از خانم سوسن آریا خیر این مدرسه افتتاح و هدایایی از طرف خیر به دانش آموزان اهدا شد.